CSAK EGYÜTT TUDJUK FOLYTATNI! Az elmúlt évben a Hetek minden korábbinál élesebben állt ki az igazság mellett: legyen szó a keresztény értékek védelméről, vagy az Izrael melletti kiállásról. Fizessen elő Ön is, hogy jövőre is folytatni tudjuk ezt a munkát: hetek.hu/elofizetes
A 50-in-5, DPI, interoperabilitás, interkonnektivitás, inkluzivitás, flexibilitás, szolidaritás, reziliencia, transzparencia, innováció, identifikáció, implementáció... az ENSZ és más világépítők fennkölt vízióinak káprázatos varázsszavaitól az ember karnyújtásnyira érzi a szép új jövőt. Egyedül talán belül jelez egy hang, hogy itt semmi nincs rendjén. Mert ha elvonatkoztatunk a szómágia hipnózisától, bizony nem sok jót ígér, hogy az elmúlt években egyre többen látják úgy, hogy e szép új jövő nem érhető el az egész világra kiterjedő, digitális személyazonosításon alapuló társadalmi részvétel nélkül.
2015-ben az ENSZ elfogadta a Fenntartható Fejlődési Célok programját, mely olyan messianisztikus terveket szándékozik megvalósítani 2030-ra, mint a szegénység és az éhezés megszüntetése, vagy éppen a béke és az igazság. Idén épp félidőben vagyunk, és a kitűzött céloktól inkább csak távolodni sikerült. Ezért a Világgazdasági Fórum, az ENSZ, az IMF és az EU is egyre többet hangsúlyozza, hogy itt az ideje, hogy bevezetésre kerüljön a digitális lakossági infrastruktúra, a DPI (Digital Public Infrastructure). Az emberi önmegváltás párás szemű prófétái ezt egy biztonságos, interoperábilis (tehát kölcsönösen átjárható) hálózatként festik le, amelynek célja, hogy a kulcsfontosságú köz- és magánszolgáltatások digitális úton váljanak elérhetővé az emberek számára.