Az oroszországi látogatás volt Hszi Csin-ping első hivatalos útja – miután pártfőtitkárként és államfőként is újraválasztották –, elemzők szerint ezzel hatalmas gesztust gyakorolva Moszkva és Putyin elnök irányába.
A csúcstalálkozón számos nyilatkozat és szerződés született, Putyin pedig eredményesnek és építő jellegűnek nevezte a tárgyalásokat, és úgy értékelte, hogy a kapcsolatok a valaha volt legmagasabb szintet érték el. Mint mondta, a legtöbb nemzetközi kérdésben az orosz és a kínai álláspont közel áll egymáshoz vagy egybeesik. Hszi Csin-ping a tárgyalásokat őszintének és barátságosnak, a kétoldalú kapcsolatokat pedig létfontosságúnak minősítette a korszerű világrend szempontjából.
Közös sajtótájékoztatójukon Putyin például bejelentette, hogy Moszkva – a dollár hegemóniáját megtörendő – támogatja a jüan használatát az ázsiai, afrikai és latin-amerikai országokkal való kereskedelemben (erről bővebben keretes írásunkban). Az orosz elnök szerint Moszkva és Peking világelsővé válhat az informatika, a hálózatbiztonság és a mesterséges intelligencia fejlesztésében, illetve kifejezte készségét a kínai vállalkozások támogatására az Oroszországból kivonult nyugati vállalkozások helyettesítésében.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »