Moskoff a Zsidó Örökség Projekt elnevezésű múzeumi csereprogram igazgatója, és az elmúlt két évben kiemelt feladata Rómában az, hogy a Vatikán illetékeseivel egyeztessen az esetlegesen birtokukban lévő ősi kulturális értékek visszaszolgáltatásáról.
A tárgyalássorozat legizgalmasabb témája természetesen az, hogy van-e a pápai állam birtokában bármi olyan tárgy, amely a Római Birodalom légiói által Kr. u. 70-ben elfoglalt Jeruzsálemből kerülhetett Rómába, beleértve a hajdani zsidó Szentély különleges tárgyait. Bár az olasz fővárosban, a Colosseum közelében található Titus-diadalíven egyértelműen látható, hogy a jeruzsálemi Templom több kincsét, köztük a hétágú arany gyertyatartót a római hadvezér győzelmi menetében felvonultatták, évszázadokon át a történészek és a Vatikán egyértelmű álláspontja az volt, hogy nem tudnak ezeknek a tárgyaknak a hollétéről.
Megjelent a Hetek Képbehozó magazinja, címe: „Keresztünk – Nyugaton a helyzet változó”. A kiadványban európai gyülekezetvezetők, meghurcolt keresztények, ismert bibliatanítók világítanak rá arra, hogyan változott meg a hívők megítélése nyugaton. A bookazine 4990 Ft helyett 3490 Ft a hetek.hu/konyvek oldalon.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »