Donald J. Trump a modern amerikai történelem legjelentősebb politikai visszatérését hajtotta végre szerdán a kora reggeli órákban, amikor elegendő elektori szavazatot szerzett ahhoz, hogy legyőzze Kamala Harris alelnököt, és megkezdje második ciklusát a világ vezető nagyhatalmának élén. Vezető politikusok, médiaorgánumok a történelem egyik legnagyobb visszatéréseként számoltak be Donald Trump szerda reggelre biztossá váló győzelméről, a Fox News „hamvaiból felröppenő főnixmadárként” utalt a megválasztott elnökre, a The Hill vezető washingtoni politikai híroldal pedig egyenesen úgy fogalmazott: Trump úgy tért vissza a politikai holtak sorából az életbe, ahogy a bibliai Lázár óta senki más nem, annak ellenére, hogy a vezető orgánumok, felmérések szoros versenyt és elhúzódó szavazatszámlálást jeleztek előre a választással kapcsolatosan. Az eredmények ugyanakkor egyértelművé tették, hogy az olyan praktikus szempontok, mint a biztonság, a gazdasági fellendülés és a béke, valamint a szabadságjogok védelme még mindig többet nyom a latban a szavazóknál, mint a politikai és hollywoodi elit által szajkózott, több esetben az átlagembereket lenéző, sértő és megbélyegző kampányüzenetek.
A megválasztott elnök floridai mar-a-lagói beszédében kijelentette: „Úgy hiszem, ez minden idők legnagyszerűbb politikai megmozdulása volt. Nem volt még semmi ehhez hasonló ebben az országban, és talán azon túl sem… most pedig segítünk a nemzetünknek a gyógyulásban.” Trump hozzátette, okkal született a történelmi eredmény, okkal gyűrtek le olyan akadályokat, amikkel kapcsolatban senki sem hitte, hogy lehetséges. Miután megköszönte választóinak az eredményt, kijelentette: nem nyugszik, amíg el nem hozza Amerikának az „aranykort”.
De hogyan is jutottunk el idáig, és hogyan tudott Trump a 2020-as bukás után feltápászkodni a porból, majd visszatérni a politika színpadára, és sokféle pusztító ellenszél ellenére ekkora fordulatot elérni?
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Járt-e Jézus Indiában?
Hamis evangélium a Názáreti gyermekkoráról »