Ehhez minden elő van készítve, az áldozati állatok, még a több darabból álló oltár is, templomra ehhez még nem is volna szükség. Persze arról sem mondtak le.
Azt látják ugyanis a Gázában, Libanonban és Szíriában harcoló izraeli katonák is, hogy minden ellenségük falán ott lóg egy kép a Templom-hegyről, ez tehát a víziójuk, ezért háborúznak. Ennek nyomán el is terjedt körükben egy trend, hogy kitűzik az egyenruhájukra ők is a jelvényt, amelyen a Templom képe látható.
Mindezt azért, hogy ők is szem előtt tartsák, mi az identitásuk lényege: az élő Istennel való kapcsolat helyreállítása.
A héten kezdődő és a keresztény húsvétba torkolló pészah ünnepének is ez a fő lényege: ahogyan Izraelt Isten megszabadította az egyiptomi fogságból és szövetséget kötött velük a Sínai-hegynél, úgy az áldozati bárány később maga Jézus Krisztus lett, aki önmagát adta áldozatul a világért, hogy mindenkit, aki hisz benne, megmentsen a bűn rabszolgaságából.
S habár áldozata megismételhetetlen és örök érvényű – a bibliai próféciák alapján egyértelmű, hogy mindemellett joggal számíthat arra is a világ, hogy a Templom-hegyen ismét lesznek majd áldozatbemutatások, és felépül majd egy új templom is. Erről szól a lapszámunkban található izraeli riportunk is. Jó olvasást és kellemes ünnepet kívánunk!