Az X közösségi platform tulajdonosaként Elon Musk nagy és folyamatos médiajelenlétet élvez, és számos témában kifejti a véleményét – legyen az angliai közállapotok vagy a németországi választások –, ám ritkán beszélt személyes vallási meggyőződéséről, és akkor is inkább filozófiai vagy technokrata világnézetet tükröző fogalmakat említett, mintsem hagyományos vallási nézeteket.
Elon Musk vegyes vallású háztartásban nőtt fel; édesanyja kanadai és kereszténynek vallja magát, míg édesapja dél-afrikai és inkább világi beállítottságú. Közeli ismerősei szerint inkább a tudományra és a technológiára tekint úgy, mint a problémák megoldásának és a földi és azon túli élet javításának eszközeire. Véleménye szerint a vallást és a tudományt szükséges lenne egybekapcsolni: „Szerintem kéthetente konferenciát kellene tartani tudósok és teológusok számára, hogy a tudományos felfedezések következményeiről beszélgessenek. Ott nagyon jó párbeszéd alakulhatna ki.”
Az egzisztenciális és filozófiai kérdések elsősorban az emberiség jövőjével és a Mars kolonizálásának lehetőségeivel kapcsolatban foglalkoztatják a techmilliárdost, aki számára a meghatározó fiatalkori olvasmányélmény Douglas Adams Galaxis útikalauz stopposoknak című regénysorozata volt. „Abban a könyvfolyamban a Föld egyfajta óriási számítógép volt, amely arra a kérdésre próbált választ adni, hogy mi az élet értelme? A válasz az, hogy 42. És mit jelent a 42? Igazából a válasz a könnyű rész. A kérdés a nehéz rész, mert azt már elfelejtették” – mondta Musk abban a beszélgetésben, amelyet Alice Weidellel, a német Alternative für Deutschland (AfD) párt kancellárjelöltjével folytatott a napokban.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »