Egy párizsi „Squid Game” pop-up bolt előtt néhány nappal ezelőtt verekedés tört ki, melyről több videó is napvilágot látott Twitteren.
WALLAH CHU MORT YA EUX BASTON AU BAILLE SQUID GAME #Netflix #SquidGames pic.twitter.com/96SdgRsswo
— القنفذ ソニックⵣ (@Samsamclv) October 3, 2021
Az üzletetet a Netflix nyitotta meg nemrégiben, ahol lehetősége van a sorozat rajongóinak arra, hogy részt vegyenek a műsorban szereplő néhány versenyszámban. Több millióan nézték meg rövid idő alatt az esetről készült videót.
Azt azonban nem tudni, mi állhatott a verekedés hátterében. A párizsi rendőrség nem közölt részleteket az eset körülményeiről. #SquidGame jelöléssel látta el a feltöltő a felvételt.
Az erőszakos dél-koreai túlélésős drámában, a Squid Game-ben az eladósodott versenyzők a játszótéri játékokra emlékeztető, halálos megmérettetéseken vesznek részt. Ebben a disztópikus világban a szegények lényegében lemondtak az élethez való jogukról.
A sorozat első részében egy olyan játékot kell játszania a résztvevőknek, melyben egy baba figura forog körbe, és ha észleli, hogy mozognak a játékosok, agyonlövi őket.
Belgiumban a hét folyamán egyik iskola arra figyelmeztette a szülőket, hogy 11 éves korú diákok ugyanennek a játéknak a sajátos változatát kezdték el játszani.
Csak itt nem agyonlőtték, hanem megütötték azt a társukat, akit rajtakaptak, hogy mozog.
Az egyik diáklány elmondta, hogy látta, amint az egyik osztálytársát a földhöz nyomták, ütlegelték és ostorozták, mikor vesztett.
Noha a sorozat nyomán hasonló erőszakra még nem került sor a brit játszótereken, a helyi tanárok aggodalmuknak adtak hangot, hogy a gyermekek súlyos erőszaknak vannak kitéve már egészen fiatal korban.
Az angliai Deal városában működő Sandown School-ban plusz órákat tartanak a 8 és 10 év közötti gyermekek számára arról, hogyan védekezzenek az online világban, és a korhatáros tartalmak veszélyeivel szemben.
A szomszédos Goodwin Academy biztonsági csapata pedig levelet intézett a szülőkhöz a sorozatban látható jelenetek kapcsán.
A londoni Ilfordban pedig az egyik meg nem nevezett iskola beszámolója szerint arra lettek figyelmesek, hogy
a gyerekek a sorozatban szereplő játékok „helyi változatát” játszották.
Ami a sorozat korhatáros besorolását illeti, 15 éves kortól ajánlják annak megtekintését, és figyelmeztet is a Netflix, hogy a sorozatban erőszakos, illetve szexuális tartalom látható, valamint öngyilkosság.
John Jolly, az Egyesült Királyságban működő a Parentkind vezérigazgatója úgy nyilatkozott, hogy „ahol ilyen jellegű aggályok merülnek fel – különösen akkor, ha a 15 évnél fiatalabb gyermekek tekintik meg otthon a műsort –,
a szülőknek mérlegelniük kell, hogy engedik-e annak megtekintését gyermeküknek, vagy sem”.
Szerinte élni kell a szülői felügyelet lehetőségeivel ilyenkor, különösen amikor felnőtt tartalmak is felbukkannak a fiatalok által nyomon követett műsorban.
A szakértő azt javasolja, hogy ahol az előbbiekhez hasonló esetekre ténylegesen sor kerül, ott érdemes a szülőknek az iskolával közösen fellépni. Ez ugyanis növeli a szülői tudatosságot, és így biztosítva lesz, hogy a gyermek ne csak otthon, de az iskolában is megtanulja, mit szabad, és mit nem.
Egy Sydney -i általános iskola arra kérte a szülőket, hogy győződjenek meg arról, hogy gyermekeik nem nézik a népszerű Netflix Squid Game című sorozatot, amely „extrém erőszakot és vérzést” ábrázol, mert
a diákok utánozzák a játszótéri játékokat.
Hasonló figyelmeztetéseket adtak ki a perthi, az Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Ázsia és Európa iskolái a dél-koreai show-val kapcsolatban.
Csak kis számú gyermek jár iskolába Sydne -ben, de tízezrek térnek vissza a tantermekbe a következő két hétben, miután 16 hetes távoktatás során sokan kiterjedt és felügyelet nélküli hozzáférést kaptak a képernyőkhöz.
Linda Wickham, a Sydney nyugati részén található Dulwich Hill Public School igazgatója csütörtökön a szülőknek azt írta, hogy
hat és hét éves gyermekek elismerték, hogy megnézték a sorozatot, amely az érett felnőttek számára MA minősítésű.
"A Squid Game olyan jeleneteket tartalmaz, amelyek szélsőséges erőszakot és vért, erős nyelvezetet és ijesztő elemeket ábrázolnak, és amelyek a besorolásuk szerint egyszerűen nem valóak az általános és a középiskolás korú gyermekek számára"
- írta Wickham.
Az igazgató arra kérte a szülőket, hogy változtassák meg Netflix -beállításaikat, hogy megakadályozzák, hogy a gyerekek nézzék a műsort, és figyeljék szorosan gyermekeik online tevékenységét.
"A gyerekek könnyen utánozhatják az erőszakos nyelvezetet és az agresszív viselkedést, különösen az otthon határain kívül és az iskolai játszótér tágabb terein"
- mondta.
(Metro/Hetek)