A lakóautóra emlékeztető holdjárót úgy alakítják ki, hogy képes legyen 14 napon keresztül két fős személyzetet szállítani. Takao Sato, a Toyota Lunar Cruiser projektjének vezetője elmondta, hogy
„Úgy tekintünk az űrre, mint a százévente egyszer előforduló átalakulások helyszínére.”
„Ha az űrbe megyünk, olyan távközlési és egyéb technológiákat fejleszthetünk ki, amelyek az emberiség számára igen értékesek” – tette hozzá.
A Gitai Japan, a Toyotával szerződött vállalkozás a munkálatok során egy robotkart fejlesztett ki a Lunar Cruiserhez, melyet olyan feladatkörök elvégzésére terveztek, mint az ellenőrzés és a karbantartás. A speciális rögzítés lehetővé teszi a kar végének cseréjét, tehát a legkülönfélébb szerszámok szerepét képes lesz betölteni. Lehet majd vele vájni, emelni, sőt, akár seperni is.
A japánok a Hold iránti rajongása pedig egyre csak nő.
Az ispace nevű japán magánvállalkozás ugyancsak holdjárókon dolgozik, és terveik szerint még ebben az évben le fognak szállni a Holdra, hogy folytassák az úttörő tudományos munkát a Holdon.
#トヨタイムズ でもご紹介した月面探査車「ルナクルーザー」。
— トヨタイムズ (@toyotatimes) June 25, 2021
2029年、未知の大陸「月面」走破を目指し、 #トヨタ は、チームジャパンとして #ブリヂストン さんと一緒に月面探査車開発に挑戦しています!
詳しくはこちらhttps://t.co/820dygrxzH#LUNARCRUISER https://t.co/0E6iYvJeY0
Yusaku Maezawa üzletember – aki a közelmúltban videókat tett közzé, ahogy a Nemzetközi Űrállomáson lebegett – egy Hold körüli utazásra foglalt helyet a Tesla vezérigazgatója, Elon Musk űrhajóján.
A Toyota mérnöke, Shinichiro Noda elmondta, hogy nagyon izgatott a holdprojekt miatt, amely az autógyártó cég hosszú távú küldetésének a kiterjesztése, méghozzá az ügyfelek kiszolgálása érdekében.
„Küldetésünk, hogy autóinkat a Holdra küldjük”
– tette hozzá.
(Dailymail/Hetek)