Ez egy PR cikk
De mik azok az egyéb kiegészítők, amiket egy kütyürajongó sosem hagy otthon?
Ha az okostelefonoknak van olyan tulajdonságuk, ami miatt szívből gyűlöljük őket, akkor az az akkumulátorkapacitás. Hisz bármennyire is fejlődik az ipar, még mindig nem sikerült a készülékeknek elérni azt az üzemidőt, ami annak idején a nyomógombos telefonok korában természetes volt.
Igaz, hogy a régi készülékek csak alapvető dolgokra voltak alkalmasak, viszont általában elég volt heti egyetlen alkalommal elővenni a töltőt. Manapság pedig már örülünk a másfél, esetleg kétnapos üzemidőnek is.
Ennek a kiküszöbölésére születtek a hordozható akkumulátorok, melyekkel bármikor némi energiát adhatunk a merülőben lévő okostelefonunknak. Aki el akarja kerülni azt, hogy a mobilja bármikor kikapcsoljon alacsony akkufeszültségre hivatkozva, annak célszerű mindenhová magával vinnie egyet!
Remek, hogy mindig akad nálunk egy külső akkumulátor, no de mihez kezdünk vele, ha nem tudjuk mivel összekötni a telefonunkkal? A milliamperek sajnos nem tudnak a levegőn keresztül áramolni egyik akkumulátorból a másikba, így mindenképp szükség lesz egy, például a Tok-Shop.hu oldaláról beszerezhető adatkábelre.
A vezetékes kapcsolatnak köszönhetően a mobil azonnal töltődni kezd, a tulajdonosa pedig megnyugodhat, hogy nem kell a közösségi média nélkül kibírnia hazáig, és az ellenőr sem bünteti meg, amiért nem tudja felmutatni az elektronikus jegyét, bérletét.
Egy adat- vagy töltőkábel pedig akkor is hasznos, ha például egy nyilvános töltőt szeretnénk használni (sok bevásárlóközpontban és buszon is van már ilyen), ugyanis itt csupán egy aljzat áll rendelkezésre, a kábelről nekünk kell gondoskodni.
A kábel a töltésen kívül az adatátvitel leggyorsabb és legstabilabb módja, ezért ha gyorsan szeretnénk nagyobb méretű fájlokat mozgatni egy számítógépről (akár az iskolában vagy a munkahelyen), akkor jó, ha lapul a táskánkban egy adatkábel, így nem kell a leterhelt, lassú WiFi-re támaszkodni, ami sok bosszúságot okozhat.
A kábelek azonban – főleg, ha sokat hordozzuk őket – “fogyóeszköznek” számítanak, ugyanis hajlamosak megtörni, elszakadni. Egy igazi kütyübajnoknak mindig akad belőle otthon tartalék, hogy véletlenül se kerüljön kellemetlen helyzetbe. Hiszen egy kábel, nem kábel.
Akár a mellettünk üvöltő kisgyerek, akár a magas árak miatt sopánkodó öreg nénik hangját akarjuk kizárni, aligha akad jobb módszer, mint a zenehallgatás. Füles bedug, zene indít, hangerő felhúz, és a világ máris egy sokkal szebb hely lesz.
Az idegesítő környezeti zajok elnyomása mellett pedig a zene az idegek megnyugtatására, edzés közbeni plusz motivációra, és az élet nagy kérdéseinek átgondolására is remek lehetőséget nyújt.
(Fizetett PR cikk)