Ez egy PR cikk
A mesterséges hormonpótlás azonban csak végső esetben ajánlott, ugyanis több hátránya van, mint előnye. A természetes módszerek sokkal kíméletesebbek, ezért érdemes első körben az alábbiakkal próbálkozni:
Tudatos gondolkodás - a klimax NEM betegség!
Sokan úgy élik meg a menopauzát, hogy nem akarják elfogadni a vele járó testi és lelki változásokat. Az öregedés, az új életszakaszba történő lépés rémisztőnek tűnik, ezért görcsösen próbálnak tenni ellene, a változókort pedig egyfajta betegségnek tekintik, amiből fel kell gyógyulni.
Ezzel a felfogással sajnos csak megnehezítik a dolgukat, hiszen jól tudjuk, hogy a pszichés állapot kihat a testre is. A klimaxot úgy kell felfogni, mint egy természetes élettani folyamatot, ami nem kóros, és nem kell küzdeni ellene.
Ez persze nem jelenti azt, hogy a mindennapi életvitelt megnehezítő tüneteket ne lehetne kezelni, de magára a folyamatra érdemes úgy tekinteni, mint az élet velejárójára. Az elfogadás és a pozitív gondolkodás rengeteget segít abban, hogy testileg és lelkileg is sokkal jobban érezzük magunkat.
Természetes ösztrogénpótlás
A változókori panaszok döntő többségéért az ösztrogén mennyiségének csökkenése a felelős, a gyógyszerekkel történő pótlásuk viszont káros mellékhatásokat okozhat, ezért az orvosok is egyre ritkábban alkalmazzák.
Egyes növényekben viszont találhatóak olyan fitoösztrogénnek nevezett anyagok, amelyek nagyon hasonlítanak a női nemi hormonokra, és úgy képesek enyhíteni a tüneteket, hogy nem okoznak szövődményeket.
A Myrobalan Feminess kapszulájában 18 különböző, fitoösztrogén-tartalmú gyógynövény gondosan összeválogatott, speciális kivonata található, amely segít csökkenteni a klimax során fellépő panaszokat, de nem okoz mellékhatásokat. A készítmény hosszabb távon is biztonságosan alkalmazható.
Egészséges táplálkozás
A klimax egyik jellemző tünete a súlygyarapodás, aminek oka többek közt az ösztrogénszint csökkenése és az anyagcsere lassulása. Ha pedig még fizikailag is inaktívabbak leszünk, az egyenes út a plusz kilók megjelenéséhez.
Az egészséges étrendre természetesen nem csak ebben az életszakaszban van nagy szükség, de aki eddig nem figyelt oda a táplálkozásra, annak legkésőbb a változókor idején mindenképp érdemes elkezdenie.
Minimalizáljuk vagy iktassuk ki teljesen a feldolgozott élelmiszereket, a fehér lisztet, a cukrot, a gyorsételeket, és fogyasszunk rengeteg friss zöldséget, gyümölcsöt, sovány húsokat, halakat, olajos magvakat. Ügyeljünk a megfelelő mennyiségű vitaminbevitelre, és fogyasszunk legalább napi 2-3 liter folyadékot. A testmozgás fontosságát sem szabad lebecsülni, éljünk aktív, sportos életet.
(Fizetett PR cikk)