6 tévhit a fizikoterápiáról (x)
6 tévhit a fizikoterápiáról (x)

Fotó: freepik.com

2023. 12. 18.
A fizikoterápia naponta több ezer embernek segít gyógyulni a különféle mozgásszervi betegségekből. Bár napjainkban jól ismert kifejezés, sok „mítosz” is született ezzel a kezelési formával kapcsolatban. Az alábbi cikkben lerántjuk ezekről a leplet, és tisztázzuk a legfontosabb kérdéseket!

Ez egy PR cikk

1. Tévhit: a masszázsterápia modern kifejezése

A fizikoterápia nem masszázst jelent, hanem gyógyulási eljárások sokaságát, amely mesterségesen előállított energiákat használ fel, beleértve a nap, a víz és a hőenergiát. Ugyanakkor míg a masszázs relaxációs célt szolgál, addig a fizikoterápia célja a fájdalom megszüntetése, a mozgás gyógyítása, a sérülések megelőzése és/vagy helyreállítása. Emiatt csak erre szakosodott klinikákon végzik, Győrben a fizikoterápia szakértői felkészülten és empátiával várják a pácienseket.

2. Tévhit: bárki számára ajánlott bármikor

Bár nincsenek mellékhatásai, bizonyos esetekben nem javasolt a terápia megkezdése. Nem alkalmazható például anyajegyes vagy tetovált bőrfelületen, akárcsak fém protézis feletti részeken. Továbbá az elektroterápiás eljárások, valamint a lézerterápiás eljárások nem javasoltak onkológiai állapotokban sem. Ezért van az, hogy a kezelés megkezdése csak szakember javaslatára és előzetes felmérés alapján történik.

3. Tévhit: a műtét az utolsó/egyetlen lehetőség

Ha időben történik a kezelés megkezdése, akkor számos mozgásszervi és gyulladásos betegség ellen nyújt maximális felépülést. Sok esetben sikeresen helyettesítheti az orvosi beavatkozást, ezért jó tudni, hogy nem a műtét az egyetlen lehetőség, az elektromos és ultrahangos technikák is egyre népszerűbbek. Mozgásszervi probléma esetén először érdemes terapeutához fordulni, mivel sok esetben ugyanolyan hatékonynak bizonyul, mint egy komplikált beavatkozás.

4. Tévhit: nem lehet egyedüli gyógymódként alkalmazni, hanem csak megkönnyebbülésre

A fizikoterápia egyetlen terápiaként is alkalmazható a fájdalom enyhítésére. Számos fizikoterápiás technika kombinálásával a betegek különböző állapotokból gyógyíthatók, sikeresen helyettesítve a műtétet vagy a hosszan tartó gyógyszeres kezeléseket, amelyek károsak a májra és gyomorra. Az itt használatos korszerű gépekkel gyors és biztonságos felépülés várható.

5. Tévhit: A fizikoterápia csak balesetek után hasznos, és az izomfájdalmak kezelésére szolgál

A fizikoterápia számos betegség és állapot kezelésére alkalmas, nem korlátozódik az izomfájdalmakra és ínszalag-problémákra. Az olyan állapotok, mint ízületi problémák, porckopás, lumbágó, sportsérülések és még sok más is kezelhető vele. A terapeuta mindig felméri és diagnosztizálja a lehetséges problémákat, mielőtt azok súlyosabb sérüléshez vagy akár rokkantsághoz vezetnének.

6. Tévhit: A gyógyulás hosszas, de rövid életű

Tény, hogy a fizikoterápia nem egy rövid távú folyamat, de a helyreállítási program világos célok szerint épül fel, amelyeket a probléma súlyosságától és típusától függően rövidebb vagy hosszabb idő elteltével érhetőek el. Legtöbbször több mint 10 alkalomra van szükség, és a kezelés több hónaptól egy évig is tarthat. Ennek az az oka, hogy a fizikoterápia célja a teljes gyógyulás, nem csak a probléma ideiglenes megoldása.

(Fizetett PR cikk)

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | [email protected] | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: [email protected]. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!