Ez egy PR cikk
A fizikoterápia nem masszázst jelent, hanem gyógyulási eljárások sokaságát, amely mesterségesen előállított energiákat használ fel, beleértve a nap, a víz és a hőenergiát. Ugyanakkor míg a masszázs relaxációs célt szolgál, addig a fizikoterápia célja a fájdalom megszüntetése, a mozgás gyógyítása, a sérülések megelőzése és/vagy helyreállítása. Emiatt csak erre szakosodott klinikákon végzik, Győrben a fizikoterápia szakértői felkészülten és empátiával várják a pácienseket.
Bár nincsenek mellékhatásai, bizonyos esetekben nem javasolt a terápia megkezdése. Nem alkalmazható például anyajegyes vagy tetovált bőrfelületen, akárcsak fém protézis feletti részeken. Továbbá az elektroterápiás eljárások, valamint a lézerterápiás eljárások nem javasoltak onkológiai állapotokban sem. Ezért van az, hogy a kezelés megkezdése csak szakember javaslatára és előzetes felmérés alapján történik.
Ha időben történik a kezelés megkezdése, akkor számos mozgásszervi és gyulladásos betegség ellen nyújt maximális felépülést. Sok esetben sikeresen helyettesítheti az orvosi beavatkozást, ezért jó tudni, hogy nem a műtét az egyetlen lehetőség, az elektromos és ultrahangos technikák is egyre népszerűbbek. Mozgásszervi probléma esetén először érdemes terapeutához fordulni, mivel sok esetben ugyanolyan hatékonynak bizonyul, mint egy komplikált beavatkozás.
A fizikoterápia egyetlen terápiaként is alkalmazható a fájdalom enyhítésére. Számos fizikoterápiás technika kombinálásával a betegek különböző állapotokból gyógyíthatók, sikeresen helyettesítve a műtétet vagy a hosszan tartó gyógyszeres kezeléseket, amelyek károsak a májra és gyomorra. Az itt használatos korszerű gépekkel gyors és biztonságos felépülés várható.
A fizikoterápia számos betegség és állapot kezelésére alkalmas, nem korlátozódik az izomfájdalmakra és ínszalag-problémákra. Az olyan állapotok, mint ízületi problémák, porckopás, lumbágó, sportsérülések és még sok más is kezelhető vele. A terapeuta mindig felméri és diagnosztizálja a lehetséges problémákat, mielőtt azok súlyosabb sérüléshez vagy akár rokkantsághoz vezetnének.
Tény, hogy a fizikoterápia nem egy rövid távú folyamat, de a helyreállítási program világos célok szerint épül fel, amelyeket a probléma súlyosságától és típusától függően rövidebb vagy hosszabb idő elteltével érhetőek el. Legtöbbször több mint 10 alkalomra van szükség, és a kezelés több hónaptól egy évig is tarthat. Ennek az az oka, hogy a fizikoterápia célja a teljes gyógyulás, nem csak a probléma ideiglenes megoldása.
(Fizetett PR cikk)