Ez egy PR cikk
Cikkünkben körbejárjuk a legfontosabb kérdéseket ebben a témakörben, hogy minden gazdi a lehető legjobb gondoskodást biztosíthassa kisállatának!
A prevenció minden szempontból rendkívül lényeges, aminek minden házi kedvenc esetében a megfelelő táplálkozás az alapja. Ám ha mégis megtörténik a baj, a Petissimo macskáknak kifejlesztett gyógytápjai tökéletes megoldást jelentenek a lehető legoptimálisabb támogatáshoz, illetve a leggyorsabb felépüléshez.
Amennyiben gazdiként te is fontosnak tartod a megelőzést, akkor érdemes nagy hangsúlyt fektetned a megbetegedés elkerülését szolgáló védőoltásokra is. A macskanátha esetében is találsz ilyet, amelyet kölyköknek kétszer, majd ezt követően évente megismételve teljes körű védelmet biztosíthatsz cicádnak, illetve cicáidnak.
Ahogy a betegségek jelentős részét, a cicák nátháját is vírusok okozzák, mégpedig közülük is általában calici-, illetve herpeszvírusokat okolhatunk elsősorban. Az egyik legrosszabb hír a megbetegedéssel kapcsolatban, hogy nagyon könnyen megfertőződhetnek vele kis kedvenceink, hiszen akár egyetlen tüsszentés, vagy egy beteg állat által használt játék, megérintett felület is okozhat problémát.
Ha például a beteg cicus a gazdi ruhájához dörgölődzik, az összes olyan cica megfertőződhet tőle, aki utána érintkezik a ruhadarabbal. Így akár úgy, hogy nem is tudunk róla, megfertőzhetjük barátaink macskáját is, vagy egyik simogatásból a másikba sodródva is tovább vihetjük a fertőzést. Kutyák és emberek nem veszélyeztetettek ettől a betegségtől.
További nehézséget jelent, hogy az esetleges gyógyulás sem garancia arra, hogy a betegséget szerencsésen átvészelt cica már nem fertőzi meg a társait. Éppen ezért még nagyobb jelentőséget kap a védőoltás, nem véletlenül alapvető feltétele annak, hogy például kiállításon vehessünk részt a macskánkkal.
Míg egyes cicák könnyebben átvészelik a dolgot, másoknál súlyos következményei is lehetnek a betegségnek. Ilyen például a tüdőgyulladás, ami sajnos nem mindig gyógyul maradványtünetek nélkül. A legnagyobb probléma természetesen az, ha nem kezdődik meg időben a betegség kezelése.
Gyakori a szemek váladékozása, a nátha, a tüsszögés. Ahogy sok betegséget, ezt is jellemzi a rossz közérzet, ezért mindig figyeljünk oda, ha kedvencünk kedvetlennek vagy étvágytalannak mutatkozik! Jobb ilyenkor egy felesleges látogatás az orvosnál, mint később a gyors lefolyású betegség miatti következményekkel, s persze lelkiismeretfurdalással szembesülni!
(Fizetett PR cikk)