Ez egy PR cikk
Hazánkban a legtöbb pincehelyiség esetében ritka az, hogy maguktól kiszáradjanak. Azonban a bútorok és használati tárgyak épsége érdekében, a penészesedés ellen, valamint azért, hogy egyszer még valaha gumicsizma nélkül is le lehessen menni, tennünk kell valamit.
A talajon lévő víz eltávolításán túl a falak kiszárítására két gyakori módszer létezik ennek megoldására, azonban ezek közül csak az egyik szolgáltat tartós eredményt. Ugyan a továbbiakban mind a kettőt felvázoljuk, ha azonnal a jobbik opcióra szeretnél rátérni, akkor ugord át az első módszert.
Ha beázik a pince, a legtöbben megpróbálkoznak azzal, hogy várnak. Hátha előbb-utóbb, esetleg szárazabb időben, a víz eltűnik. Azonban kevés olyan pince van, aminek a szellőzése meg van oldva, és az árnyékos, hűvös épület belseje legfeljebb többhónapos aszály során mutatna javulást.
A kiszáradást két fő tényező hátráltatja. Ezek közül egyik az a fizikai jelenség, miszerint a hűvösebb levegő kevesebb nedvességet tud magában tárolni. Ezért, hogyha a kinti meleg levegő a hűvös pincében találja magát, akkor sokkal párásabbnak számít.
Ez az extra nedvesség eleve nehezíti a párolgást, de nagy hőmérséklet-különbség esetén akár le is csapódhat, mintha harmat lenne. Mindez természetesen remekül kedvez a penész kialakulásának.
Szintén probléma, hogy ahol egyszer beázott a pince, ott máskor is be fog. Hacsak nem építtetsz külön szigetelést az épület köré, a talaj- vagy esővíz továbbra is be tud jutni. Ezáltal, ha valamilyen csoda folytán mégis kiszáradna, akkor csak idő kérdése, hogy mikor tér vissza a víz.
Felpúposodott padló, dohszag, korhadó fa és penésztelepek kísérik ezt a módszert. Összességében jelentős anyagi károkkal jár egy ilyen malőr, ráadásul bármikor megismétlődhet.
A gyors szárítást meg lehet oldani különböző gépekkel is. A legideálisabb választás erre a Trotec - LPV-nél kapható páramentesítő berendezés, ami azonnal képes beindítani a folyamatot. Már az első 1-2 napon jelentős javulást mutat ez az opció, és a készülék biztosítja, hogy ami elindult, az ne lassuljon.
A gyors orvoslás következtében megelőzhetjük a vakolat és festés megrepedezését, a bútorok megdagadását, a padló felázását. Sőt, abban az esetben, ha nem tudtuk a beázás pillanatában elkezdeni a párátlanítást, még akkor is jobb minél előbb cselekedni, mint hagyni tönkremenni az ingatlant.
Fontos, hogy, a kialakult penészt a párátlanítás előtt szakszerűen és az óvintézkedéseket betartva eltávolítsuk, mert különben a penészgomba száradás közben rengeteg spórát szór a levegőbe. Ugyanez történne, ha a penészt az óvintézkedések betartása nélkül és nem szakszerűen távolítanánk el. Erről kérjük, olvasson további részleteket az lpv.hu oldalon található páramentesítők termékleírásai végén és alaposan járjon utána a penész szakszerű eltávolításának és a megfelelő óvintézkedéseknek!
A páramentesítő naponta akár több tíz liter víztől is megszabadíthatja a pincét, ráadásul időjárástól teljesen függetlenül végzi feladatát. Azzal, hogy a párátlanítóra költünk, hosszú távon akár milliókat is megspórolunk, hiszen a pincehelyiség megőrzi állapotát, és nem lesz szükség átépítésekre sem.
(Fizetett PR cikk)