A kiszáradt fa a szomszédban, hát persze! Halkan átkozta magát. Most már igazat adott a barátjának. Pont tegnap győzködte arról, hogy szerezzen már be egy medencetakaró fóliát.
Ez egy PR cikk
Nagyon sok hasznos kiegészítő eszköz kapható a medencékhez, az egyik a takarófólia. Megakadályozza, hogy a környezeti szennyeződések – falevelek, kisebb-nagyobb hulladékok, rovarok – a vízbe jussanak. Ezzel rengeteg takarításra fordított idő, pénz és energia spórolható meg, és sokkal kevesebb vegyszert kell így használni a medence vizének tisztán tartásához. A gyermekek vagy a házi kedvencek biztonságát is óvja, megakadályozza, hogy véletlenül a vízbe essenek, és tragédia történjen.
Még egy nagyon fontos pozitív tulajdonságot kell megemlíteni: a víz hőmérsékletét is segít megtartani. A hűvösebb éjszakák után reggel az estivel közel azonos, kellemes hőmérsékletű vízben kezdeni a napot igazi áldás lesz. A praktikus szolár takarófólia pedig még a vízhőmérséklet növelését is segíti.
A takarófólia lényegében egy strapabíró anyagból készült „paplan”. Nem kell különösebb szakértelem a felhelyezéséhez. Csak rá kell tenni a medencére, majd pedig rögzíteni (általában zsinórral). Az esővíz elvezetését a fólián található lyukak segítik, így nem kell aggódni, hogy az esővíz a súly miatt berántja a fóliát, vagy az elszakad. Érdemes ilyen típusú profi fóliát vásárolni. Nagyon fontos a szolár medencetakarók esetében is, hogy pontosan az adott medence méretéhez illeszkedjenek.
Ha nincs éppen a kívánt medence méreteihez passzoló termék, a méretre vágható változatok jelentik a megoldást. Minél vastagabb, annál hasznosabb lehet. Nem csupán azért, mert a külső hatásokkal szemben ellenállóbb, hanem mert a vastagabb a hőszigetelés szempontjából jobb.
A szolár medencetakarónak - mely lényegében egy légpárnás-légbuborékos fólia - köszönhetően a víz hőmérséklete nem csak lassabban csökken, hanem akár több fokkal is nőhet egy verőfényes napon. A buborékos felével kell közvetlenül a vízre teríteni. A nap felmelegíti a fóliát. Közben alul a légbuborékok nagyobb felületen érintkeznek a vízzel, mint a levegővel, ezáltal a hőt is nagyobb felületen képesek átadni. Továbbá az úszó fólia alatt képződik egy vékony légréteg is, mely extrém jó szigetelőhatással bír.
Lényegében a medencefelszín megtöbbszöröződik, így nagyobb hőfelvétel történik, mintha csak a nap sütné a vizet. Kültéri fűtött medencéknél akár még 40%-os energiamegtakarítás is elérhető használatával.
(A HZ Global Kft. fizetett PR cikke)