A chatbot hangsúlyozta, hogy fenntartással kell kezelni a válaszait, mert azok „spekuláción” alapulnak, de négy olyan tényezőt határozott meg, amely potenciálisan az emberiség kipusztulását okozhatja.
Az első ilyen a klímaváltozás volt, amelynek a chatbot szerint „katasztrofális következményei” lesznek a bolygóra nézve, hiszen nemcsak élelmiszerhiányhoz, hanem háborúkhoz is vezet majd.
Az atomfegyverek és a nukleáris háború szintén veszélyt jelent az emberiségre, bár az MI szerint jelenleg kicsi az esélye egy atomháborúnak az orosz-ukrán háború ellenére is.
Meglepő módon a ChatGPT a technológia fejlődését is olyan folyamatnak ítélte meg, amely a világvégéhez vezethet.
A mesterséges intelligencia és a robotika folyamatos fejlődése aggodalomra ad okot a munkaerőpiacra és a társadalmi struktúrákra gyakorolt lehetséges hatásai miatt. A munkakörök automatizálása jelentős gazdasági és társadalmi zavarokhoz vezethet, ami potenciálisan hozzájárulhat a széles körű elégedetlenséghez és instabilitáshoz”
- állapította meg a chatbot.
A ChatGPT azonban a világjárványokat is hasonlóan fenyegetőnek tartja, hiszen a „globálisan összekapcsolódó” világban a fertőző betegségek a nagy számú halálozás mellett társadalmi és gazdasági válságokat is vonhatnak maguk után.
A mesterséges intelligencia arra is készséggel válaszolt, hogy melyik vírusokat tartja az emberiség szempontjából a legveszélyesebbnek: az influenzát, az ebolát és a koronavírust.
(Fox News / Hetek)