Most minden előfizetőnknek adunk! Fizessen elő a Hetek nyomtatott vagy online hetilapra a régi áron május 31-ig és spóroljon velünk. Részletek a hetilapban és a https://www.hetek.hu/elofizetes oldalon.
Az első részben a 444.hu szemléje szerint kifejtik, hogyan hirdetett háborút az "1968-as elit" és a liberális status quo ellen még 2018-ban, Tusványoson. Véleményük szerint az illiberális demokrácia gondolata már 2010-ben felmerült, de ekkor került exportálásra. Rámutattak, hogy
Orbán Viktor nemcsak az EU-ra, de az amerikai konzervatívokra is inspiratíve hatott,
ezért nevezte Steve Bannon Trump előti Trumpnak a magyar miniszterelnököt.
A Washington Post rámutatott arra is, hogy az elmúlt években számos befolyásos konzervatív véleményformáló látogatott el Magyarországra, a héten pedig itt zajlik majd a világhírű konzervatív seregszemle, a CPAC (Conservative Political Action Conference) is neves hazai és amerikai republikánus politikusok, influenszerek és értelmiségiek részvételével, köztük Tucker Carlson online bejelentkezésével.
Európában először rendezik meg Budapesten a konzervatív politikai konferenciát.
A lap szerint a jobboldali mainstream része lett az az elmélet, hogy a politikai vezetés azért hoz bevándorlókat az országba, hogy az ott született polgárok elveszítsék politikai és kulturális befolyásukat. Orbán Viktorral kapcsolatban megjegyezték, hogy
a 2015-ös migránsválságot egzisztenciális fenyegetésként bemutatva erősítette meg szerepét az európai szélsőjobboldalon belül.
A cikk írói a magyar miniszterelnök Soros Györgyel kapcsolatos kampányára is kitértek, melyre hivatkozva véleményük szerint elfoglalta a magyar civil intézményeket és visszaszorította a független sajtót.
A Washington Post szerint az amerikai jobboldaliaknak Magyarország a kultúrháborúban elérhető győzelem lehetőségét mutatja fel, egyben pedig cselekvési tervet is, és ez már meg is mutatkozik több amerikai politikus programjában.