A negyedik napja zajló behatolás célja esetleg a közeli Kurszki Atomerőmű elfoglalása lehet – írja elemzésében a brit The Sun, amelyet azt atv.hu szemlézett.
Ezzel az ukránok „megzsarolhatnák” Vlagyimir Putyint, aki az eddig általa elfoglalt területek átadását nevezte feltételnek a Kijevvel kötendő békemegállapodáshoz. Kijev egyik követelése azt lehet, hogy a Kurszki nukleáris létesítményért cserébe az oroszok adják át a zaporizzsjai atomerőművet, amely Európa legnagyobb ilyen létesítménye.
A lap által közzétett felvételen látható, amint ukrán repülőgépek és katonai alakulatok hatolna be Oroszország területére. Putyin „súlyos provokációnak” minősítette a kurszki terület elleni támadást és azzal vádolta az ukrán erőket, hogy „válogatás nélkül tüzelnek” polgári célpontokra. A térség kormányzója szükségállapotot rendelt el.
Az orosz hadsereg szerint Ukrajna 300 katonát, 11 harckocsit és 20 páncélozott harcjárművet küldött át az északkeleti határon. Ez ugyanaz a régió, amelyet az Ukrajnát támogató lázadók márciusban egy támadás során megrohamoztak. A harcok elől az orosz hatóságok kénytelenek voltak több ezer civilt evakuálni a térségből.
Ukrajna győzelmi jelentésében azt állította, hogy Oroszország már „nem ellenőrzi a határt”. Az orosz védelmi minisztérium szerint azonban a támadást visszaverték, és ellenőrzésük alatt tartják a helyzetet.
Iratkozzon fel a Hetek megújult hírlevelére! Hetente egy csokorban ajánljuk különleges tartalmainkat, a legizgalmasabb interjúinkat, videóinkat, világnézeti és kiemelt cikkeinket. EZEN A LINKEN TUD FELIRATKOZNI.
Legfrissebb online híreinkért csatlakozzon a Hetek belső Viber-csoportjához! Így nem kell órákat szörföznie a híroldalak között, tőlünk megkapja telefonjára a nap legfontosabb világnézeti tartalmait. CSATLAKOZZON A CSOPORTHOZ EZEN A LINKEN.