A templomot egy hajdani bazilika alapzatára építették, amely még a középkorban a Földközi-tenger vízszintjének emelkedése nyomán elpusztult.
A szakértők 2017-ben fedezték fel az eredeti alapzatot, amikor a kutatók résekre, repedésekere bukkantak a templom márványpadlózata alatt. Az elmúlt néhány évben távolították el a márványlapokat, ami után megindult az izgalmas kutatás és valami egészen páratlanra bukkantak.
A török régészek nagyjából öt láb mélyen találták meg a püspök sírját.
Feltételezések szerint azért volt olyan nehéz megtalálni Szent Miklós sírját, mert valószínűleg egy földrengés következtében a föld jelentősen elmozdult és átrendeződött a térségben, ami miatt sokáig hiába keresték a püspök nyughelyét. A modern technológia viszont lehetővé tette a szakértők számára, hogy jóval a föld felszíne alatt lévő leletek után kutassanak, ami végül nyomra vezette őket.
A régészeti munkában résztvevő egyik kutató elmondta, hogy egészen rejtélyes Miklós sírjának esete, mert a területen
„bár volt földrengés, az ott lévő falak mégis sértetlennek tűnnek."
Szent Miklós több mint 1600 évvel ezelőtt volt a mai Törökország területén fekvő ókori város, Müra püspöke.
A püspök híres volt nagylelkűségről és a korabeli feljegyzések szerint gyakran ajándékozott meg másokat névtelenül, aminek nyomán legendás történetek keltek szárnyra életéről. Ezekből jött létre idővel a Mikulás mesés története és ünnepe.
A Hetek 25 éve küzd a magzatgyermekek védelméért, áll ki a természetes családok mellett, valamint a hit és szólás szabadságáért. Ha számodra is fontosak ezek az ügyek, legyél te is a támogatónk!