Az útmutatóban a "hagyományos kifejezések” gendersemleges megfelelőit is feltüntették, így például az anya és az apa helyett bizonyos esetekben a “szülőt” vagy a “terhes szülőt” kellene használniuk, az anyatej helyett pedig “tejet, emberi tejet, szülőtejet vagy apatejet”.
A dokumentum szerint a szoptató anya mellett a “szoptató szülő, szoptató személy”, vagy ezek kombinációja teljesen elfogadható. A nemek esetében a “születéskor férfiként/nőként nyilvántartott” terminus legalább annyi megfelelő, mint a hagyományos “férfinek/nőnek született”.
"Father's milk."https://t.co/mZ7EuMqo9a pic.twitter.com/rpxuu3UX6k
— Colin Wright (@SwipeWright) July 26, 2022
A társaság az útmutatóban felhívta a dolgozók figyelmét arra, hogy kérdezzék meg a pácienseket, hogy az esetükben milyen terminusokat használjanak. A szervezet azt is megjegyezte, hogy a hagyományos kifejezések “nem helytelenek”, de amikor gendersemleges nyelvezetre van szükség, akkor például az "apatej", a "szoptató személyt" és a "terhes szülő" kifejezéseket használják.
Ez a szabályzat azt a látszatot kelti,
hogy barátságosabb és 'befogadóbb' kórházi légkört teremt, de úgy gondolom, hogy az
emberek többsége jobban örülne annak, ha az ápolónők sokkal fontosabb dolgokra koncentrálhatnának, mint például a gyógyszerek ÉS aZOKNAK A megfelelő adagolásA, ahelyett
hogy a kapacitásukat ostoba, 'befogadó' terminológiának a memorizálása KÖTNÉ le"
- kommentálta az útmutató tartalmát Colin Wright evolúcióbiológus.
(Post Millennial / Hetek)