Ez egy PR cikk
Emiatt nem csoda, hogy egyre többen használják szépségápolásra, hisz mind a bőrre, mind a hajra jótékony hatása van. Nézzünk is pár példát, hogy mire jó.
Az argánolajban találhatóak különféle antioxidánsok, valamint ferulasav és E-vitamin is, így méltó helye van egy arcápolási rutinban. Bár lehet használni tisztán az olajat is, viszont jobban hasznosul, ha őssejt kivonatként alkalmazzuk – ebben a formában megtalálható a Helia-D Professional 3 őssejtes termékcsaládjában.
A híres magyar kozmetikai márka széruma és arckréme ránctalanító, feszesítő és sejtmegújító hatással bír. Ebben pedig nagy szerepe van az argánőssejt-kivonatnak, hiszen meggátolja a kollagén és az elasztin termelődésének lassulását, valamint segíti a bőrszövetek sejtjeinek aktivitását. Így tehát kijelenthetjük, hogy anti-aging hatóanyagként is megállja a helyét.
Ha nagyon száraz a bőrünk, és szeretnénk neki adni egy kis extra hidratálást, akkor keverjünk a megszokott arckrémünkhöz pár csepp tiszta argánolajat. Ha önmagában használjuk, akkor viszont óvatosan adagoljuk, hisz egy sűrű, tömény állagú anyagról van szó, ezért 2-3 csepp bőven elég az egész arcra.
Plusz tipp: a kiszáradt ajkak hidratálására is remek természetes alternatíva, akár kiválthatjuk vele az ajakbalzsamot is.
Az argánolajban található zsírsavak, palmitin- és linolsavak a bőr felső, kiszáradásra fokozottan hajlamos lipidrétegét hatékonyan hidratálják és ápolják.
Ezért a bőr akár fizikai behatások, akár környezeti tényezők miatt szárad ki, ezzel az anyaggal visszaállíthatjuk a puhaságát és a selymességét. Érdemes olyan testápoló krémet használni, ami argánolajat is tartalmaz (az említett Helia-D kínálatában is találunk ilyet), alkalmazzuk minden nap, lehetőleg az esti fürdés után.
A különösen problémás területekre – például a sarkakra, a térdekre vagy a könyökökre – szintén bemasszírozhatunk pár csepp 100%-os olajat, a még intenzívebb hidratáló hatásért.
Marokkó folyékony aranyának ott a helye a hajápolási rutinban is, hiszen segít megelőzni a hajvégek kiszáradását, töredezését, sprőddé válását.
Ráadásul többféleképpen is alkalmazhatjuk. Az egyik módszer, ha hajmosás előtti pakolásként bőséges mennyiséget eloszlatunk a tincseinken, fent hagyjuk néhány órát, majd alaposan kimossuk.
Egy másik lehetőség, ha balzsamba vagy hajpakolásba keverjük, és így samponozás után, kondicionálásra használjuk.
Végül be lehet vetni leave-in hajápolóként is, ebben az esetben a tiszta, száraz hajra vigyünk fel belőle pár cseppet és oszlassuk el. Ekkor nem kell kiöblíteni, viszont tényleg csak keveset kenjünk fel belőle, mert ha eltúlozzuk a mennyiséget, akkor a hajunk elnehezülhet és zsíros hatású lesz.
(Fizetett PR cikk)