Az internet sebességmérő rejtelmei (x)
Az internet sebességmérő rejtelmei (x)

www.datatrans.hu

2024. 06. 14.
Valószínűleg te is gondolkodtál már azon, hogy mitől függ, hogy milyen gyorsasággal töltenek be a kedvenc filmjeid, vagy mennyi idő alatt megy át egy üzenet vagy melléklet a levelezőrendszerben. A titok nyitja az internetelérésed paramétereiben rejlik.

Ez egy PR cikk

Mi kell az adatok megszerzéséhez?

Először azt érdemes tisztába tenni, hogy milyen céllal választunk ki egy-egy internetes csomagot, hiszen a felhasználás módja nagyban meghatározza a szolgáltatás kívánt jellemzőit. Nem ugyanazok az elvárások merülnek fel általános otthoni böngészés esetén, mint online játékok vagy konferenciahívások tekintetében. Mindehhez elengedhetetlen az igényeidre szabott internetelérés, mely kialakításában segítségedre lehetnek a Datatrans internet csomagjai, amelyek teljes mértékben igazodnak az internetezési szokásaidhoz.

Ha megvan az ideális konstrukció, már le tudod ellenőrizni, hogy milyen sebességgel működik a rendszer. Időnként célszerű megvizsgálni, hogy milyen tulajdonságokkal rendelkeznek az eszközeid, ugyanis az újfajta alkalmazások vagy programok futtatása befolyásolhatja az eddig bevált sávszélességet.

Nincs más dolgod, mint megnyitni egy erre specializálódott weboldalt. A honlapon részletesen lebontva tanulmányozhatod, hogy milyen információk keletkeznek az adott oldal és a te eszközöd közötti adatforgalom mérésekor.

Ezeket az adatokat kapod meg a méréssel

A sebességmérő, más néven adatforgalmi traffipax, általában 3-4 ismérvet sorakoztat fel, amelyek különböző szempontokról árulkodnak. Elsőként a download és upload értékeit olvashatod le, melyeket megabit per szekundumban ad meg a szoftver. Vagyis a másodpercenkénti le- és feltöltött információegységek számáról szerezhetsz bővebb tájékoztatást.

A ping már kissé komplexebbnek hangozhat, pedig valójában nagyon egyszerű jellemzőt ír le. A kapcsolat reakcióidejét méri, azaz azt az idősávot, amely például a sebességteszt elindításának pillanatától a vizsgálat valós megkezdéséig telt el. Ez leggyakrabban válaszidőként ismert.

A jitter ezt emeli új szintre, hiszen a válaszidő ingadozását vizsgálja. Ez a jelenség rendszerint akkor következik be, ha eltérés mutatkozik az adatok áramlásában a megszokott és egyben ideális válaszidőhöz képest. Ilyenkor az adatok áramlásában keletkezik a malőr, ez generálja a várakozást a rendszerben.

Amikor számít a fel- és letöltés minősége

Többnyire az a tapasztalat, hogy a sebességmérés szerint a letöltés gyorsabban valósul meg a felhasználók körében. Ez azért van, mert jobbára olyan tevékenységeket végzünk, amelyek ezzel állnak összefüggésben: YouTube videók nézése, online vásárlás, közösségi média áttekintése.

Ugyanakkor kiemelt jelentőségű a feltöltési sebesség, ha videóhívásra készülünk, élőben közvetítenénk eseményeket vagy nagy méretű csatolmányt akarunk küldeni.

A kapott adatok önmagukban nem túl beszédesek, a paraméterek értékelése mindig azon múlik, hogy mihez és hogyan szeretnénk használni az internetelérésünket.

 

(Fizetett PR cikk)

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | [email protected] | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: [email protected]. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!