Az oktatási intézményben működő Diákönkormányzati Szövetség a hónap elején jelentette be, hogy a DePaul Campus Connect weboldalon nemcsak a törvény szerinti nemüket, hanem nemi identitásukat is kiválaszthatják a diákok.
Az oldal segítségével a hallgatók, az oktatók, illetve az egyetem más alkalmazottai kommunikálhatnak egymással, és még azt is lehetővé teszi a tanulók számára, hogy a következő lehetőségek közül válasszanak a nem kiválasztásánál: férfi, nő, interszex, nembináris, transznemű férfi, transznemű nő, cisznemű, „pontosan nem meghatározott”, illetve „nem kívánom megadni”.
Az egyetem honlapja szerint a Chicagóban működő felsőoktatási intézményben közel 22 000 hallgató folytat tanulmányokat.
Michael Wright, a DePaul nyilvántartási osztályának alelnökhelyettese az ügy kapcsán úgy nyilatkozott, hogy
„Ezzel a lépéssel a DePaul megragadta annak lehetőségét, hogy támogassa a hallgatókat identitásuk kifejezésében, ha épp úgy döntenek, hogy annak hangot akarnak adni.”
Riley Reed, a Diákönkormányzati Szövetség LMBTQ+-hallgatókat képviselő szenátora az egyetemi újságnak azt mondta, hogy
a diákönkormányzat a téves nemi besorolást „erőszakcselekménynek” tekinti.
„Azzal, hogy a hallgatók megválaszthatják a saját személyes névmásukat és nemi identitásukat, szerencsére nem már maradt tere a technikai jellegű hibáknak, mivel így az információ könnyen elérhető és mások számára is hozzáférhető az egyetemen” - mondta Reed.
A hallgatók nemi identitásával és etnikai hovatartozásával kapcsolatos információkhoz csak az egyetem nyilvántartási osztályának egyes munkatársai férhetnek hozzá. De az egyetemi lap szerint hozzáférést biztosíthatnak az oktatók és a személyzet részére is, hogy a hallgatókat megfelelően tudják megszólítani.
Brandon Eisenhut, a DePaul Egyetem Republikánus Diákegyletének tagja az ügy kapcsán elmondta, hogy a hallgatói önkormányzat hajlamos olyan kérdésekre összpontosítani, amik csak keveseket foglalkoztatnak.
Eisenhut közölte azt is, hogy nem ért egyet azzal az elképzeléssel, hogy a téves nemi besorolás „erőszakcselekmény”.
„Úgy vélem, hogy az erőszak definíciója a bántalmazásra használt fizikai erőkifejtés, emiatt nem gondolom azt, hogy ez ugyanúgy erőszak, mégis egyesek számára ez afféle fiziológiai erőszak”
- mondta.
(CBN/Hetek)