A történész szerint a „Soros-birodalom” közép-európai törekvéseivel egybevág az, hogy olyan jelölt került a fókuszba, aki mögött
„semmilyen néven nevezhető parlamenti többség nincs és nem áll majd mögött, messziről jött ember, nem tudjuk, hogy honnan indult, és azt sem, hogy hova tart. Nekem ez egy destabilizációs célú operációnak tűnik, ami már más közép-kelet-európai országokban már megvalósult vagy jelenleg is zajlik.”
– véli a történész.
Békés Márton arra számít, hogy nem lesz tartós Márki-Zay hirtelen jött népszerűsége: „Ezekből a zombipopulistákból, önjelölt népvezérekből azt látjuk, hogy könnyű a felívelő ciklus. Balliberális, zöld, konzervatívnak nevezett, de inkább neoliberális gondolatok is gomolyognak az ilyen emberek körül.
Stabil kormánytöbbséget, alkotmányos rendet, nyugalmat, gazdasági fejlődést teremteni egy ilyen személy nem tud, lásd Szlovákia, Ukrajna vagy Bulgária példáját.”
Ezért a következő parlamenti választás sorsdöntő lesz Magyarország számára: „2022 tétje ezért az lesz, hogy marad-e az elmúlt 10-11 évre jellemző gyarapodás, vagy jön a marakodás. Ez egy destabilizált helyzetet, felforgatott alkotmányos rendet, őrizetlen határokat, a gyermek és családvédelemből való kihátrálást, olyan identitás-politikai döntések meghozatalát jelentené, amelyek újra értelmeznék a család fogalmát, az egyházak támogatását – egy szóval: semmi jót nem jelentene.” – nyilatkozta a XXI. Század Intézet igazgatója.
A teljes beszélgetés itt hallgatható meg:
A szerző korábbi két véleménycikkét az előválasztás győzteséről ide és ide kattintva érheti el.