Hiába hívják a német kormányt közlekedési lámpa-koalíciónak, a Bild vasárnapi exkluzív anyaga alapján a zöld a „stop”-ot jelenti. Legalábbis a fegyverszállításokat illetően. Legalábbis Izrael számára. A német lap szerint a kormány zöldpárti miniszterei március óta blokkolták az Izrael felé irányuló fegyverszállítmányokat, mondvacsinált biztosítékokat követelve a többfrontos háborúra kényszerülő országtól.
A zsidó állammal szemben meglehetősen ellenséges huzavona két főszereplője a külügyminiszter, Annalena Baerbock és a gazdasági és éghajlatvédelmi miniszter, egyúttal alkancellár, Robert Habeck. Baerbock neve keveseket lepett meg a német közvéleményben, tekintve, hogy olyan megjegyzésekkel járult hozzá a világpolitika alakításához, minthogy
Hasszán Naszrallah likvidálása „nem járul hozzá Izrael biztonságához”.
Az a tény azonban, hogy Habeck is részt vett az Izraelnek szánt fegyverszállítmányok blokkolásában, sokakat váratlanul ért, mivel az alkancellár korábban erős támogatását fejezte ki Izrael önvédelmi jogával kapcsolatban, sőt szeptemberben azt nyilatkozta, hogy „Nincs fegyverexport-tilalom Izrael felé. Minden egyes kérést egyedileg bírálunk el.”
Ezzel szemben a Bild információi szerint a Zöldpárthoz tartozó miniszterek befagyasztottak minden Izraelnek szánt fegyverzetszállítmányt, sőt tank- és repülőalkatrészeket sem küldtek a zsidó állam kérései ellenére.
A teljesítés feltételéül azt kötötték ki Izraelnek, hogy adjon biztosítékot, hogy egyetlen Németországból importált fegyvert sem használnak majd népirtásra.
Azon túl, hogy mennyire bizarr, hogy a németek kérnek biztosítékot a zsidóktól, hogy nem lesz népirtás, külön felháborító az is, hogy egy Izraellel elvileg szövetséges ország miniszterei a zsidó állam legmegveszekedettebb ellenségeinek vádjait magukévá teszik, sőt a politikájukba is beemelik.
Izraelen mindenesetre nem múlt az alku: a múlt héten levélben biztosították a német kormányt arról, hogy nem fogják népirtásra használni az általuk küldött fegyvereket. Olaf Scholz kancellár ezután a német parlament elé állt, és kijelentette, hogy „eddig is küldtünk fegyvereket és ezután is küldeni fogunk”. A nem éppen erős vezetői képességeiről ismert Scholz kiállására azért is szükség volt, mert az ellenzékben lévő CDU vezetője, Friedrich Merz is a kormány szemére vetette, hogy
„hetek, sőt hónapok óta” akadályozzák a fegyverszállítási engedélyek kiadását.
Németország egyébként fontos partnere Izraelnek, azok közé tartozik, akik a legtöbb fegyvert küldik a zsidó államnak (nyilván nagy lemaradásban az Egyesült Államok mögött). A fegyverexportjuk értéke 2023-ban 326,5 millió euró volt, ami több mint tízszerese a 2022-esnek.
Ezért is feltűnő, hogy ez év augusztusáig viszont mindössze 14,5 millió euró értékben küldtek fegyvereket a zsidó államnak.
Az pedig már csak hab a tortán, hogy a népirtás miatt aggódó zöldpárti miniszterek számára semmiféle problémát nem jelentett, hogy ezzel párhuzamosan a németek Szaúd-Arábiának föld-levegő rakétarendszereket szállítottak, Törökországnak pedig 336 millió euró értékben küldtek fegyvereket. Érdekes módon, ezen országokkal kapcsolatosan még véletlenül sem merül fel bennük, hogy esetleg emberi jogokkal ellentétes célokra használhatják a német hadiipar nem-népirtásra-tervezett termékeit.