Most mindenkinek, aki előfizet a Hetek nyomtatott verziójára, online előfizetést is adunk, amivel már csütörtökönként olvasható a friss újság és a teljes archívum is elérhető! Részletek: a Hetekben és a https://www.hetek.hu/elofizetes oldalon.
A bronzszobor, amelyet egy Graham szülőhelyén, az észak-karolinai Charlotte-ban élő művész tervezett, két méter magas talapzaton áll majd, és a férfit ábrázolja, amint életművének jelképeként egy nyitott Bibliát tart a kezében.
A talapzatra a János 3:16 és a János 14:6 verseket vésik fel, és Grahamet "Jézus Krisztus evangéliumának hirdetőjeként" fogják bemutatni.
Miután az észak-karolinai közgyűlés 2013-ban egyhangúlag az állam "kedvenc fiának" választotta őt, Pat McCrory akkori kormányzó 2015-ben aláírta az 540-es képviselőházi törvényt, amely elindította a Graham-szobor felállítását.
"Sok nagyszerű észak-karolinai volt, de kevesen voltak olyan hatással a világra, mint Billy Graham"
- áll a törvényjavaslatban.
Ted Budd republikánus szenátor, aki szerepet játszott abban a kétpárti erőfeszítésben, hogy a szobrot a Capitoliumban helyezzék el, nyilatkozatában méltatta Graham szolgálatát.
"Billy Graham tiszteletes öröksége a János 3:16 alapján a megbocsátás egyszerű üzenetén alapul.
Az evangélium hirdetése iránti egész életen át tartó elkötelezettsége, a polgári jogokért folytatott harca, a kommunizmus ellenzése és lelki útmutatása százmillióknak adott reményt"
- mondta.
Graham fia, Franklin Graham, a Billy Graham Evangelizációs Egyesület és a Samaritan's Purse elnöke és vezérigazgatója háláját fejezte ki a megtiszteltetésért.
"Ez nagy megtiszteltetés, és tudom, hogy apám alázattal és hálával fogadná" - mondta Graham. "Ugyanakkor nem akarná, hogy a figyelem őrá irányuljon, hanem Isten Fiára, az Úr Jézus Krisztusra".
Amikor 2018-ban 99 évesen meghalt, Graham lett a negyedik amerikai állampolgár, akit az amerikai Capitolium Rotundájában helyeztek nyugalomra. Nyolc évtizedes szolgálata során 12 amerikai elnöknek adott tanácsot, és 185 országban és területen közel 215 millió embernek prédikálta az evangéliumot személyesen, többnek, mint bárki más a történelemben.
Az amerikaiaknak szóló utolsó üzenetében, amelyet 95. születésnapján, 2013-ban adott ki, Graham szomorúságának adott hangot az Egyesült Államok állapota miatt:
"Sírtam, amikor városról városra jártam, és láttam, hogy az emberek milyen messzire eltávolodtak Istentől".
A Nemzeti Szoborcsarnokot 1864-ben hozták létre, hogy az államok megemlékezhessenek neves polgáraikról, de a kongresszus 1933-ban határozatot fogadott el, amely szerint minden állam két szobrot állíthat a területen, miután a csarnok túlzsúfolttá vált. Államonként egy szobor állhat a Statuary Hallban, a többi szobrot pedig vagy a kriptában, vagy a Capitolium Látogatóközpontban helyezik el.
(ChristianPost/Hetek)