MEGALKUVÁS NÉLKÜL! Az elmúlt évben a Hetek minden korábbinál élesebben állt ki az igazság mellett: legyen szó a keresztény értékek védelméről, vagy az Izrael melletti kiállásról. Fizessen elő Ön is, hogy jövőre is folytatni tudjuk ezt a munkát: részletek a hetilapban és a hetek.hu/elofizetes oldalon.
Az eseményen a kerekesszékben ülő katolikus egyházfő felszólította a híveket, hogy „emlékezzenek meg a testvérekről, akik ott [Betlehemben] és a világ más részein is szenvednek a háború tragédiájától”.
„Elég a háborúkból, elég az erőszakból!” - mondta, mielőtt elítélte a fegyveripart, "amely a háborúból és a halálból él".
A „Betlehemi születés 2024” címet viselő, keffijés jelenetet a palesztin művészpáros, Johny Andonia és Faten Nastas Mitwasi tervezte. Az olajfából és vasból készült alkotás a VI. Pál-teremben lesz kiállítva, és nem a Szent Péter téren található fő betlehemi jelenettel azonos
Két palesztin gyermek egy „betlehemi csillag” emléktáblát is átadott Ferencnek, amelyen arab és latin nyelven ez áll: „Dicsőség a magasságban Istennek, és a földön békesség, az embereknek jóakarat”.
Az emléktáblát és a jelenetet a Palesztinai Egyházi Ügyek Felsőbb Elnöki Bizottsága, a PFSZ egyik szerve és a vatikáni palesztin nagykövetség, valamint több betlehemi intézmény szervezte. Ramzi Khouri, a PFSZ végrehajtó bizottságának tagja csatlakozott a pápához a jelenet felavatásán, és „meleg üdvözletét” fejezte ki Mahmúd Abbász, a Palesztin Hatóság elnöke részéről.
A betlehem arra a hazugságra épít, hogy Jézus - aki bizonyíthatóan Júdeában született zsidó anyától - valójában palesztin volt. Abbász elnök 2014-ben már botrányt keltett azzal a megjegyzésével, amikor Jézust „palesztin hírnöknek” nevezte, és azt sugallta, hogy Izrael a felelős a keresztények kivándorlásáért a Szentföldről.
(The Jewish Chronicle/Hetek)