Az írás megmarad elnevezésű ünnepi előfizetői akciónkban a nyomtatott és online hetilap előfizetéssel a több mint száz nyeremény mellett EGY VADONATÚJ AUTÓT lehet nyerni. Részletek és a teljes nyereménylista itt: www.hetek.hu/elofizetes
A drogérialánc-alapító szerint megegyezik a Föld tudósainak 98 százalékával abban: hogyha a klímaválságban egyáltalán van még esélyünk az irányváltásra, akkor a 2020 és 2030 közötti évtized az utolsó határidő a cselekvésre.
Mivel Kína, Oroszország és az Egyesült Államok felelős a karbonkibocsátás 50 százalékáért, úgy véli, e három szereplő fellépése nélkül nem lehet megoldani a globális problémát, melynek az ökokatasztrófa-fenyegetés mellett az is része, hogy az emberiség 2000 milliárd dollárt fordít fegyverkezésre, és évente 75 millió emberrel vagyunk többen.
„Putyinnak, Hszi-Csin Pingnek és a könyvem jövőképében már amerikai elnökként szereplő Kamala Harrisnek muszáj túllépnie a bizalmatlanságon és a hegemóniatörekvéseken. Nem látok más reményt az emberiség számára.”
– szögezte le Rossmann.
Hozzátette, hisz abban, hogy az emberiség, végső soron nem lesz olyan paranoiás, hogy mindent tönkretegyen maga körül.
„Meggyőződésem, hogy az eljövendő években hirtelen kitörésszerű fejlődés tanúi lehetünk.”
Kitért arra is, megérti, hogy nem mindenki számára jelenti a világkormány az emberiség utolsó reményét, sőt, inkább egy demokráciát, nemzeti szuverenitást veszélyeztető politikai berendezkedést látnak benne.
Míg az első könyve az USA, Kína és Oroszország összefogásáról szól a közös cél érdekében, a második műve már arról szól, hogy a G3-ból G8 lesz, ami még inkább egy világkormány irányába megy, de „fair és partneri közösség” alapján, véletlenül sem a rosszul működő ENSZ mintájára.
A könyvben képzeletbeli beiktatási beszédében Kamala Harris nemcsak a világkormány megalakulását és a vagyonadót jelenti be, de az autóhasználat, az energia- és a húsfogyasztás radikális korlátozását is.
Rossmann szerint a következő nyolc–tíz év legnagyobb meglepetése az lehet, hogy az egész világon robbanásszerűen fog fejlődni a tudásunk.
„Ahogy utaltam rá, én nem a lassú, lineáris fejlődésben, hanem a kitörésszerű változásban hiszek”
– szögezte le a drogérialánc-alapító.
A teljes interjút itt olvashatja el.
(24.hu/Hetek)