Ez egy PR cikk
A Higienia.net kínálatában felszívógumik is beszerezhetők a takarítógépkhez. Ezek a praktikus készülékek minden igényt kielégítenek, akár otthoni, akár ipari használatról van szó. Modern padlósúrolóikkal és korszerű technológiájuk révén hatékony tisztítást tesznek lehetővé.
Sok-sok kérdés felmerül az ilyen berendezésekkel kapcsolatban, például az is, hogy hogyan lehetséges az, hogy a nyomukban száraz felületet kapunk? A válasz pedig egyszerűen a felszívógumi, ami önmagában nézve egy furcsa szóösszetétel, azonban mégis van jelentése.
A padlósúrológépek egyik igen fontos alkatrésze ez a gumibetét, mely készülhet természetes gumiból vagy szintetikus anyagból is. A gép oldalához vagy hátoldalához kapcsolódik, és az a feladata, hogy összegyűjtse a padlóról a vizet, melyet aztán a vákuum fel is szív.
Így kaphatunk általa tiszta és száraz padlót, ami biztonságos is, hiszen csúszásmentes, mivel nem kell a száradásra várni. Azonban fontos – hívja fel a figyelmet az Il Contatto Kft. –, hogy ezeknek a betéteknek a karbantartásáról és megfelelő állapotáról is gondoskodnunk kell.
Maga a gumi ugyan kopóalkatrésznek számít, azonban vannak tippek, melyekkel megnövelhetjük az élettartamát. Egyrészt magát a betétet el tudjuk forgatni, és ha kopást észlelünk, akkor ezt javasolt mielőbb megtennünk. Így minden élét ki tudjuk majd hasznlni, és ha már a negyedik is elkezd kopni, akkor szerezzünk be újat.
A minőségre is érdemes nagy hangsúlyt fektetni, ugyanakkor az optimális teljesítményt kizárólag adott típusú berendezéshez való betétek tudják garantálni. Fontos azt is figyelni, hogy az egész gumibetét egyenletes nyomás alatt álljon. Ami azt jelenti, hogy teljes mértékben a padlóra fekszik, és a belső oldalán meg tudja fogni a vizet.
Többféle probléma adódhat ezekkel a betétekkel. Ha nem szív fel vizet a közepén vagy a két szélén, akkor a pengére kifejtett nyomáson kell változtatnunk, a gépünk kezelési útmutatója lesz ebben nagy segítségünkre. Ha pedig csíkos felületet kapunk, akkor elképzelhető, hogy a gumibetéten szennyeződések vagy törmelékek vannak, ilyenkor töröljük át egy tiszta ronggyal vagy szivaccsal.
A hosszú élettartam érdekében pedig ügyeljünk a megfelelő minőségre, arra, hogy pontosan azt a típust vásároljuk meg, melyre a takarítógépnek szüksége van, például egy rossz méret esetén a rögzítő lyukak máshol lesznek. Tartsuk azt is szem előtt, hogy a padlóval való érintkezési szög megváltoztatja a vízfelvételt, illetve az anyag kiválasztásnál is járjunk el körültekintően.
A tiszta padló jelentősen befolyásolja a helyiség esztétikáját, világosabbá és tágasabbá teszi a belső teret, ugyanakkor igényességről árulkodik, mindehhez viszont profi eszközökre, felszerelésekre lesz szükségünk.
(Fizetett PR cikk)