Ez egy PR cikk
Bár az orvosok gyakran szokták ajánlani, sokak számára még mindig kérdéses, pontosan mi is a menete ennek. Cikkünkben összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat, amely segítséget nyújthat a páciensek számára a fogtöméssel kapcsolatban.
Talán nem is kell különösebben hangsúlyozni, mennyire fontos a megfelelő fog- és szájápolás fogaink épségének megőrzésében. Ennek ellenére sokan mégsem tartják be a legfontosabb szabályokat, emiatt előfordulhat, hogy kellemetlen fogszuvasodás alakul ki náluk.
A fogszuvasodás során a fog folyamatosan veszít ásványianyag-tartalmából. Ha nem kerül sor időben ennek a kezelésére, akkor a szöveteket is érinteni fogja a probléma, amely hosszú távon gyulladást, illetve a fog eltávolítását eredményezheti.
A fogtömés abban nyújt segítséget, hogy megelőzi a folyamat végbemenetelét.
A kezelés első lépése egy előzetes állapotfelmérés, illetve egy konzultáció, amely során a kezelőorvos felméri a fog állapotát, illetve elkészíti a kezelési tervet.
A fogorvos a kezelés előtt meghatározza, hogy pontosan milyen típusú tömésre van szüksége a páciensnek. Nagyon sokféle töltőanyag létezik a piacon, a leggyakrabban használtak közé tartozik például az amalgám, a kompozit, az arany.
A fogorvostól is függ, hogy milyen töméseket részesít előnyben. A Halász Klinika tapasztalt szakértői például CEREC kerámiabetéteket használnak, amely az egyik legkorszerűbb megoldásnak számít.
Ezt követően kerül sor magára a beavatkozásra, amely az érzéstelenítéssel kezdődik. Ezután az orvos eltávolítja a szuvas részeket, illetve fertőtleníti a fogat, s ha szükséges, elhelyezi az alábélést, aztán pedig a tömést. A folyamat végül a polírozással zárul.
Vannak olyan gyakori kérdések, amelyek a legtöbb, fogtömés előtt álló emberben felmerülnek. Összeszedtük, és meg is válaszoljuk ezeket!
A betegek első számú aggodalma a fájdalommal kapcsolatos. Általánosságban elmondhatjuk, hogy a kezelés nem jár különösebb fájdalommal, ám előfordulhat, hogy utána a fog egy rövid ideig érzékennyé válik. Ám rövid időn belül általában ez is el szokott múlni.
Mivel a fogtömés után közvetlen nem javasolt az evés-ivás, ezt a kezelés előtt érdemes megejteni.
Sokakban felmerül az is, hogy vajon a tömőanyag káros hatással lehet-e az egészségükre. A válasz kézenfekvő: ha ezek az anyagok veszélyesek lennének, értelemszerűen nem alkalmaznák őket a fogászatban.
Ha tehát fogorvosunk fogtömést javasolt, nem kell megijedni! Egy rutin beavatkozásról van szó, amely lényegében fájdalommentes és gyorsan lezajlik, így igazán nincs okunk az aggodalomra.
(Fizetett PR cikk)