Ez egy PR cikk.
Dr. Yu Funian, a központ egyik igazgatója az utóbbi napokban nyilatkozott a CMG tudósítójának: „A központi épület építkezési munkáját már befejezték. Jelenleg a belső tér kialakítása zajlik az épületben, ahol a tervek szerint tantermek, irodák és rendelő lesznek, és ha a hely engedi, akkor egy gyógynövény-mintaterem is, hogy teljes körű felszerelése legyen a központnak.” Dr. Yu szerint a központban a hagyományos kínai orvoslás szakmai oktatása mellett betegeket is fogadnak majd. Mindez új lehetőséget kínálhat a helyiek számára, ha orvoshoz fordulnának, vagy érdekelné őket a terület, és mélyebb ismereteket szereznének róla – mondta az igazgató.
Dr. Wang Lifen Budapesten dolgozik, már 12 éve üzemelteti rendelőjét, amely a többi kínai rendelőhöz hasonló népszerűségnek örvend. Mint tudósítónknak elmondta: „A pácienseimnek 99 százaléka magyar. Azt akarják, hogy a hagyományos kínai orvoslás segítségével tovább javuljon az állapotuk, vagy enyhüljenek a gyógyszerek negatív hatásai. Voltak olyan betegek, akik különböző fájdalmakban szenvedtek, de a kórházakban hosszú a várólista, így hozzám fordultak, mert így hamarabb részesülhettek gyógykezelésből. Voltak olyan látogatók is, akik betegségmegelőzési célból jöttek a rendelőmbe.” Dr. Wang szerint a gyógyászati eredményei miatt a rendelője híre szájról szájra terjed. „Nem tudom megígérni, hogy 100 százalékban megoldom a betegek minden problémáját, de mindig arra törekszem, hogy a páciensek 100 százalékának javuljon az állapota. A betegeim elégedettek a szolgáltatással” – fogalmazott a gyógyásznő.
A hagyományos, személyes rendelői látogatás mellett az új technológiának és a közösségi médiának köszönhetően az emberek már otthonról is kommunikálhatnak a hagyományos kínai gyógyászokkal.
A Kínai Orvoslás és Terápia Facebook-oldal tavaly indított egy élőadás-sorozatot, amelyben a Hagyományos Kínai Orvoslási Egyesületek Közép-Kelet-Európai Szövetsége szakértői egy-egy közérdeklődésre számot tartó hagyományos kínai orvoslással kapcsolatos témáról beszéltek, például a HKO által javasolt járvány elleni intézkedésekről, az álmatlanság kezeléséről, a „meg nem betegedettek gyógyításáról”, illetve a szellemi kulturális világörökség részét képező akupunktúráról. Minden élő adás végén az előadást tartó orvos személyesen válaszolt a követők által feltett kérdésekre. Minden élő adás több tucat érdeklődőt vonzott.
Az elmúlt hónapokban a „Kínai papucs” Facebook-oldal a Hagyományos Kínai Orvoslási Egyesületek Közép-Kelet-Európai Szövetségével együttműködve egy kérdés és válasz programot hozott létre. A közösségi oldalra feltett kérdéseket gyűjtő poszt alá bárki küldhetett kérdést, a szakértő orvosok pedig videós formában válaszoltak a követők kérdéseire. A kérdések főleg különböző betegségek hagyományos kínai orvoslással történő gyógyításáról szóltak, de volt érdeklődés a hagyományos kínai orvoslási ismeretek iránt is.
A hagyományos kínai orvoslás megismerésére és igénybe vételére irányuló igényeket a gyógyászok, a médiumok és az egyéb ismeretterjesztők igyekeznek kielégíteni. Ez alapozza meg a hagyományos kínai orvoslás magyarországi alkalmazását.
Összeállította: Kang Yiren
(Fizetett cikk)