MA ÉJFÉL A HATÁRIDŐ! Fizessen elő a Hetekre és induljon a több mint 100 nyereményért. Részletek: hetek.hu/elofizetes
Arról ugyanakkor egyelőre nem közöltek részleteket, hogy melyik táborban, mikor és mennyi ideig tartották ott őket.
Az UNRWA összesen nyolc menekülttábort működtet a Gázai övezetben, amelyeket 1948-1949-ben, az izraeli függetlenségi háború után hoztak létre. A legtöbbjük azonban nem is igazán hagyományos értelemben vett tábor, mivel idővel városias jelleget öltöttek az építkezések nyomán. Közülük többnek a lakossága meghaladja a 100 000 főt.
Az ENSZ Közel-Keleti Palesztin Menekülteket Segélyező és Munkaközvetítő Ügynökségének (UNRWA) újabb leleplezése nyomán teljesen egyértelművé vált az összefonódás a Hamász terroristái, valamint az helyi ENSZ-szervezet között. Az UNRWA a honlapján egyértelművé teszi, hogy nem irányítja és nem felügyeli a táborokat, ezeket a kérdéseket a Hamász kormányzati hatóságaira bízza. Több mint 300 létesítményben 13 000 alkalmazottat foglalkoztat, akik (legalábbis hivatalosan) oktatást, orvosi ellátást és egyéb humanitárius segítséget nyújtanak a helyieknek.
Ahogy arról írtunk, a Knesszet elsöprő többséggel megszavazta, hogy betiltsák az ENSZ Palesztin Menekülteket Segélyező és Munkaközvetítő Hivatalának működését Izraelben. Továbbá – mint korábban kiderült – az UNRWA mintegy tucatnyi munkatársa maga is részt vett az október 7-i terrortámadásban.
BREAKING: Former hostages Romi, Emily, and Doron were held in United Nations shelters in Gaza, which were meant for civilians.
— Israel Foreign Ministry (@IsraelMFA) January 22, 2025
The UN refuses to condemn Hamas for hiding hostages in civilian spaces.@newsisrael13 @maya_aidan https://t.co/qJyjY1Y8ao pic.twitter.com/Ejt7ct2Ol7