A hatóságok adatai szerint öten tartózkodtak a jármű fedélzetén, amikor nyoma veszett, és a tengeralattjárón általában négy napra elég oxigén áll rendelkezésre vészhelyzet esetén.
Az egyik eltűnt személy Hamish Harding 58 éves brit milliárdos. Az üzletember-felfedező néhány nappal az indulás előtt arról írt, hogy nagyon büszke arra, hogy részese lehet ennek az élménynek, és mivel 40 éve nem volt annyira kemény tél Új-Fundlandon, mint idén, ezért valószínűleg csak ez lesz az egyetlen expedíció tengeralattjáróval a Titanichoz.
A mélytengeri expedíciókra szakosodott OceanGate Expeditions nevű vállalat nemrég a közösségi médiában tette közzé, hogy elindította az utat, majd a jármű eltűnése után köszönetét fejezte ki azoknak a mélytengeri kutatással foglalkozó szervezeteknek és kormányoknak, amelyek azonnal felajánlották segítségüket a bajbajutottak megtalálásra.
A cég általában 250 ezer dolláros (85 millió forint) részvételi díjat kér a nyolcnapos expedícióin egy férőhelyért a karbonszálas tengeralattjáróin, "nem mindennapi élményt és valami különleges felfedezését" ígérve.
A belfasti Harland és Wolff hajóműhelyben készült Titanic 1912-ben az Atlanti-óceánt átszelő első útján jéghegynek ütközött és elsüllyedt. A Titanic roncsait csak 1985-ben találták meg 650 kilométerre Új-Fundland partjaitól.
A maga idejében legnagyobb hajó maradványai 3800 méter mélységben nyugszanak az Atlanti-óceán fenekén. A fedélzetén lévő 2200 utasból és legénységből több mint 1500-an vesztették életüket.
(MTI / BBC News / Hetek)