A vállalat világossá tette, hogy itt az ideje továbblépni.
A felhasználók a Twitteren vegyesen reagáltak az Explorer korszak végére. Néhányan „hibákkal teli, nem biztonságos böngészőként”, mások „más böngészők telepítésének legjobb eszközeként” hivatkoztak rá.
A Microsoft 1995-ben adta ki az Internet Explorer első verzióját, a webes szörfözés özönvíz előtti korszakában, amelyet az első széles körben népszerű böngésző, a Netscape Navigator uralt egészen addig.
Elindítása a Navigator végének kezdetét jelezte: a Microsoft ezután olyan szorosan összekapcsolta az IE-t és a mindenütt jelen lévő Windows operációs rendszert, hogy sokan egyszerűen ezt használták alapértelmezés szerint a Navigator helyett.
Az amerikai igazságügyi minisztérium 1997-ben beperelte a Microsoftot, mondván, hogy az megsértette a korábbi rendeletet, amikor a számítógép-gyártóktól a böngésző használatának kötelezettségéhez kötötte a Windows használatát. Az Internet Explorer és a Windows összekapcsolása európai szabályozók szerint is tisztességtelen előnyhöz juttatta az olyan riválisokkal szemben, mint a Mozilla Firefox, Opera és Google Chrome.
A felhasználók eközben arra panaszkodtak, hogy az IE
lassú, hajlamos az összeomlásra és sebezhető a feltörésekkel szemben.
Az IE piaci részesedése, amely a 2000-es évek elején meghaladta a 90 százalékot, csökkenésnek indult, ahogy a felhasználók vonzóbb alternatívákat találtak. Ma a Chrome böngésző dominál a világ böngészőpiacának nagyjából 65 százalékos részesedésével, ezt követi az Apple Safari 19 százalékkal.
Az IE örököse, az Edge körülbelül 4 százalékkal van lemaradva a Firefox előtt.
(AP/hetek)