Ezekkel a gyógynövényekkel érdemes növelni a szellemi teljesítőképességet (x)
Ezekkel a gyógynövényekkel érdemes növelni a szellemi teljesítőképességet (x)

www.bio-barat.hu

2023. 12. 22.
Az ember agya hamar elfárad a mai információcunamiban, pláne ha a munkahelyén és otthon is sűrűbb, stresszesebb időszakot él meg. Azonban a szellemi teljesítőképességet nem szabad hanyatlani hagyni, még időben kell tenni agyunk egészségének megőrzéséért.

Ez egy PR cikk

Vizsgaidőszak, határidők, feladatok, és egy sor nyomás terheli az embert élete során, melyek próbára teszik szellemi teljesítőképességét. Utóbbi nemcsak a kornak köszönhetően romolhat, hanem egyéb tényezők is rombolhatják. Ezekre lehet megoldás egy-egy gyógynövénykivonatú termék, olyan, mint a Biobarátnál kapható ashwagandha por.

Öt kipróbált gyógynövény

  • Ashwagandha - a stressz csökkentéséről, immunerősítő tulajdonságairól is híres ashwagandha az egyik leghatékonyabb gyógynövény, ha az agyunkat is frissen szeretnénk tartani. Emellett a fizikai állóképességet is növeli és egyéb, jótékony hatásokkal is bír különböző szerveinkre (pajzsmirigy, vesék) nézve.

  • Ginkgo biloba - a hagyományos kínai orvoslás évszázadok óta használja a ginkgo biloba fát, mely a vér oxigénszintjének növelésével fejti ki jótékony hatását az agyra nézve.

  • Bacopa monnieri (magyarul bakopa vagy Brahmi) - az idegrendszer erősítésére, a koncentráció- és memóriazavarok megszüntetésére és még az Alzheimer-kór kezelésére is használják a bakopát, ami egy ágas-bogas kúszónövény, és aminek a virágát használják gyógyításra.

  • Ginzeng - az Ázsiában honos ginzeng kivonatának szedése képes javítani a koncentrációt, a memóriát és csökkenteni a mindennapi stresszt, amely felhalmozódik a szervezetben, ha nem vigyázunk. 

  • Zöld tea - sokan a kávé egészségesebb alternatívájaként fogyasztják és számos egészségügyi előnyt társítanak hozzá, ideértve a szellemi teljesítmény javítását, a kognitív funkciók megőrzését. 

Ezek a dolgok rombolják a szellemi teljesítőképességet

Azt már tudjuk, hogyan állíthatjuk helyre agyunk egészségét, de azt is érdemes hozzátenni, hogy mik azok a külső és belső tényezők, amik rombolják. Idetartozik a konstans stressz, a nem megfelelő alvás, az egészségtelen táplálkozás, a dohányzás, az alkohol- és kábítószer-fogyasztás is. Valamint a kezeletlen krónikus betegségek - cukorbetegség, szívbetegség, magas vérnyomás - is károsíthatják az agyműködést, és hasonló hatása van a szennyezett környezetnek is.

Jó tudni még

Persze meg kell jegyeznünk, hogy ezek a gyógynövények nem helyettesítik az egészséges életmódot. Ha általánosságban javítani szeretnénk szellemi teljesítményünket, ahhoz bizony egészséges, sokszínű táplálkozás, elegendő alvás szükséges, és be kell építeni a mindennapokba a rendszeres mozgást is.

(Fizetett PR cikk)

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | [email protected] | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: [email protected]. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!