Az amerikai közvélemény-kutató cég azt vizsgálta a világ több mint száz országában, hogy a lakosság milyen érzelmi állapotban (düh, szomorúság, aggódás, boldogság, stressz stb.) volt 2021 végétől 2022 közepéig.
A felmérés alapján Libanonban, Törökországban, Örményországban és Irakban a megkérdezetteknek csaknem a fele azt mondta, hogy az előző nap nagy részét dühösen töltötte.
A libanoni lakosság felháborodásának több oka is van. Ahogy arról beszámoltunk, az atombomba-robbanásokat leszámítva a világ eddigi legnagyobb erejű robbanása rázta meg a bejrúti kikötőt két éve, amikor egy több száz tonna ammónium-nitrátot tartalmazó tároló felrobbant.
Az illetékesek felelősségre vonása azóta sem történt meg Libanonban, ezért többször is sor került tüntetésekre, melyek során az áldozatok családjai igazságszolgáltatást követeltek. Az országban emellett súlyos gazdasági és politikai válság is dúl, a lakosság 80 százaléka pedig mélyszegénységben él.
A Gallup felmérése szerint a libanoniak nemcsak dühösek az országukban uralkodó állapotok miatt, hanem 74 százalékuk stresszesnek, és 56 százalékuk szomorúnak vallotta magát. A válaszadók 64 százaléka emellett aggódott is a körülmények miatt.
A kutatás alapján Finnország, Mauritius, Észtország, Portugália és Hollandia lakossága érezte magát tavaly a legkevésbé felháborodva.
A hondurasi, indonéziai és panamai megkérdezettek 90 százaléka arról számolt be, hogy sokat mosolygott vagy nevetett előző nap. A legkevésbé vidámak az afgánok, a törökök, a nepáliak és a szerbek voltak.
(Alarabiya News / Hetek)