A döntés mögött vélhetően a vállalattal és az említett technológiával kapcsolatban egyre inkább megjelenő társadalmi aggályok és panaszok állhatnak.
A Facebook korábbi termékmenedzsere ugyanis egy október elején tartott szenátusi meghallgatáson azt állította: a Facebook és a tulajdonában lévő platformok ártanak a gyerekeknek, és elősegítik a társadalom polarizálódását az Egyesült Államokban, a cég vezetői pedig nem hajlandók változtatni, mert fontosabbnak tartják nyereségüket a biztonsággal szemben.
A bírálók szerint az arcfelismerő rendszerek alkalmazása, amely ugyan számos esetben, például egészségügyi vagy biztonsági megfontolásból megjelenik, sérti a felhasználók személyes adatait.
A változás a Facebook aktív felhasználóinak egyharmadát is érintheti, amely 1 milliárd embert jelent.
A vállalat várhatóan decemberig kapcsolja ki valamennyi érintett felhasználónál a vonatkozó funkciót, amelyet a jövőben csak olyan esetekben használnak majd, ha valaki például kizárta magát a fiókjából.
Meta lesz a Facebook, az Instagram és a WhatsApp közösségi oldalakat működtető vállalat új neve - jelentette be virtuális tájékoztatóján Mark Zuckerberg, a Facebook alapító elnök-vezérigazgatója. Zuckerberg azt is kifejtette: reméli, hogy hamarosan egy "metaverzumot" működtető vállalatként tekintenek majd rájuk.
Mintegy 80 perces beszédében az alapító azt is kifejtette:
reméli, hogy hamarosan egy "metaverzumot" működtető vállalatként tekintenek majd rájuk.
Az úgynevezett metaverzumban Zuckerberg szerint találkozik a fizikai és a digitális világ és "magával ragadó virtuális online élményt" nyújt majd a felhasználóknak. A terveik szerint a Facebook által gyártott úgynevezett VR-szemüvegekkel a felhasználók interakcióba léphetnek egymással akár egy játékban, akár a munkahelyükön.
Zuckerberg metaverzummal kapcsolatos korábbi hetilap cikkünket itt olvashatja el.
(hetek/Reuters)