A kutatás online felületen készült, melyet a diaszpórában élő izraelieknek küldtek ki. A felmérésre 1713-an válaszoltak. A válaszadók 96 százaléka Izraelen kívül élő izraeli állampolgár, s 55 százalékuk több mint tíz éve él külföldön, további 19%-uk pedig több mint öt éve.
A kutatásból kiderül, hogy a megkérdezettek 80 százaléka mondta azt, hogy nem szándékozik visszatérni Izraelbe, annak ellenére, hogy a lakóhelyük szerinti országban inkább bizonytalannak érzik magukat. Emellett az izraeliek 70 százaléka arról számolt be, hogy október 7-e után némiképpen megváltoztatta viselkedését a nyilvánosság előtt.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a válaszadók kevesebb zsidó szimbólumot hordanak magukon, és inkább tartózkodnak a héber (ivrit) nyelven való beszédtől, sőt néhányan arról is beszámoltak, hogy leveszik a mezuzát az ajtóról, és még a városközpontokba vagy más szórakozóhelyekre is ritkábban járnak be. Arra a kérdésre, hogy fontolgatják-e, hogy többet tegyenek személyes biztonságuk vagy önvédelmük érdekében, a válaszadók 44 százaléka válaszolt igennel. A válaszadók által említett legnépszerűbb intézkedések között szerepelt
Jóllehet többségük nem akar visszatérni Izraelbe, a válaszadók 62,5 százaléka egyetértett azzal a kijelentéssel, hogy Izrael még mindig a legbiztonságosabb hely a zsidók számára.
(JPost / Hetek)