teljes népesség vonatkozásában a Fidesz-KDNP listája 2, míg a biztos szavazó pártot választók körében 4 százalékponttal vezet az egységes ellenzéki listával szemben. Az ellenzék még nem talált vissza az előválasztás során mutatott cselekvőképes arcához.
A közvélemény-kutatás szerint nincsenek nagy, áttörést mutató választói mozgások, hanem 1–2 százalékpontos lassú, de a Fidesznek kedvező átrendeződések. Az ellenzék támogatottsága ugyanis decemberhez képest 1 százalékponttal csökkent, míg a kormánypárt 1 százalékponttal növekedett.
Az előválasztáshoz képest a Fidesz esetében mindössze 1 százalékpontos emelkedésről, az ellenzék vonatkozásában viszont 2–3 százalékpontos, azaz hibahatáron lévő csökkenésről beszélhetünk. A változások úgy következtek be, hogy emellett a Mi Hazánk támogatottsága 1 százalékponttal csökkent, viszont a pillanatnyilag bizonytalanoké ugyanennyivel nőtt. A listás szavazatukat titkolók aránya továbbra is 8 százalékon áll.
A választáson legaktívabbnak számító, biztos szavazó pártot választók rétegében a fentinél nagyobb, de szintén hibahatáron belüli mozgások zajlottak. Míg az előző mérés esetében a Fidesz-KDNP mindössze 1 százalékponttal vezetett az ellenzék előtt, az olló január elején újra nyitottabbá vált, mert a kormánypárt előnye immár 4 százalékpont.
Ez a változás úgy következett be, hogy a Fidesz-KDNP-lista támogatottsága 1 százalékponttal növekedett, miközben az ellenzéki listáé 2 százalékponttal csökkent. Ebben az esetben is kicsi, de egyirányba mutató mozgásokat látunk. A Fidesz-KNDP ismét átvette a napirendformálás irányítását, és számos jelentősebb szavazói réteg számára ígért, illetve adott valamilyen jóléti intézkedést.
A Fidesz-KDNP választottsága az előző hónaphoz képest 2 százalékponttal növekedett, így jelenleg 37 százalékos. Ez a legmagasabb arány a 2020-as koronavírus-járvány kitörése óta.
Az ellenzéki pártok közül a Demokratikus Koalíció és az Momentum Mozgalom támogatottsága 11%, illetve 6%, az MSZP-jé 1 százalékponttal növekedett (4%), míg a többi párté változatlan. A Jobbik 8, a Párbeszéd 2, míg az LMP 1 százalékon áll.
Az ellenzéki pártok mechanikusan összeadott össztámogatottsága 32 százalék a teljes választókorú népesség szegmensében, vagyis 5 százalékponttal kevesebb, mint a Fidesz-KDNP támogatottsága.
A parlamenten kívüli Magyar Kétfarkú Kutya Párt és a Mi Hazánk Mozgalom egyaránt 3–3 százalékot kapna egy most vasárnap esedékes parlamenti választáson.
A felmérés szerint összességében a 2021 kora őszi előválasztást követően a Fidesz-KDNP fokozatosan magára talált, és hónapról hónapra növelni tudta választói támogatottságát. Nem nagy, áttörést mutató változásokról, hanem apró, de a 2022-es választások végkimenetele szempontjából fontos mozgásokról beszélhetünk. Arra is utalnak az adatok, hogy ellenzék még nem talált vissza a 2021. októberi önmagához, amikor az előválasztást követően erősnek, határozottnak és cselekvőnek tűnt a választók szemében.