Most mindenkinek, aki előfizet a Hetek nyomtatott verziójára, online előfizetést is adunk, amivel már csütörtökönként olvasható a friss újság és a teljes archívum is elérhető! Részletek: a Hetekben és a https://www.hetek.hu/elofizetes oldalon.
Szerinte nem jogi, hanem politikai döntés született, ami lejáratja a Nemzetközi Büntetőbíróságot, és jól mutatja, hogy az egymást követő demokrata és republikánus amerikai kormányok "bizonyos tekintetben bölcsek", amikor saját magukra nézve a büntetőbíróságra vonatkozó egyezményt soha nem akarták bevezetni.
Jelezte: Magyarország ratifikálta az egyezményt, de nem tette a magyar jog részévé, így
Magyarországon ma semmilyen intézkedés ezzel kapcsolatosan nem hajtható végre.
Hangsúlyozta: nem jó, ha egy bíróságot politikai eszközként használnak, azt pedig nem szabad elfelejteni, hogy az Izrael által elszenvedett "egészen kíméletlen, becstelen és aljas terrortámadás" volt a kiváltó oka mindannak, ami a Gázai övezetben történik.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, a német kormányzat képviselői ezzel szemben bejelentették: amennyiben megszületik az elfogatóparancs, azt simán végrehajtják az izraeli miniszterelnök és védelmi minisztere ellen, amennyiben azok német földre lépnek.
Gulyás Gergely ezután a Danube Institute rendezvénye körüli botrányra és az Ahmadinezsád-látogatással kapcsolatos újságírói kérdésre is reagált: "Nem állami rendezvény volt az a budapesti konferencia - amelyen Izrael magyarországi nagykövete is részt vett - és amelyet palesztin tüntetők zavartak meg - válaszolta egy másik kérdésre. Ha a szervezők az állami hatóságok segítségét kérik védett személy jelenléte miatt, akkor már van felelőssége az államnak, de ilyen kérés nem történt."
Szerinte a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora "megnyugtató választ adott" arra, hogy miért hívta meg a Mahmud Ahmadinezsád volt iráni elnököt Magyarországra - mondta a miniszter egy kérdésre, amelyben "a világ legismertebb antiszemita politikusaként" hivatkoztak az iráni politikusra.
(MTI/Hetek)