Ha ezeket tapasztaljuk, mindenképp keressünk fel egy gasztroenterológust! (x)
Ha ezeket tapasztaljuk, mindenképp keressünk fel egy gasztroenterológust! (x)

www.affidea.hu

2024. 02. 14.
A gasztroenterológia az emésztőrendszer betegségeivel foglalkozó orvosi szakág. A gasztroenterológusok szakértői a belek, a gyomor, a máj, a hasnyálmirigy és az epe anatómiájának és rendellenességeinek. Melyek azok a szokatlan tünetek, melyek emésztőszerveink problémájára utalhatnak?

Ez egy PR cikk

Gyanús jelek, hogy emésztőszervi problémánk lehet

Mivel a vastagbél daganata még ma is évente 5000 ember halálát okozza, fontos, hogy panaszmentes személyekként is részt vegyünk a rendszeres szűréseken. Azonban akkor mindenképp érdemes ellátogatnunk az Affidea Magyarország gasztroenterológiai szakrendelésére, ha:

 

  • tartós hasi fájdalmat

  • enyhe vagy súlyos émelygést, hányingert

  • (véres) hányást 

  • megváltozott, véres székletet

  • étvágytalanságot, indokolatlan, gyors fogyást

  • fokozott fáradékonyságot tapasztalunk,

  • vagy éppen kóros laborértékeket kapunk kivizsgáláskor (kóros májfunkciók, vashiány, vérszegénység).

Mi történik a gasztroenterológusnál?

Amikor felkeresünk egy gasztroenterológust, fontos, hogy magunkkal hozzuk az előző, gasztroenterológiai vizsgálatról kapott orvosi leleteinket. Emellett szükségünk lesz laboratóriumi eredményeinkre, szedett gyógyszereink listájára, azonosító okmányainkra, étkezési naplónkra is. Könnyen levehető, kényelmes ruhában érkezzünk a vizsgálatra, és amennyiben tükrözésre számítunk, hozzunk magunkkal valakit, aki segít majd a hazautazásban is.

A gasztroenterológus első lépésként meghallgatja az orvosi előzményeinket és megvizsgál minket. Ezután további vizsgálatokra is szükség lehet, hogy megállapítsák a pontos diagnózist. A leggyakoribb vizsgálati eljárások közé tartozik az endoszkópos vizsgálat. Ilyenkor egy hajlékony, szánkon vagy végbelünkön bevezetett cső segítségével a gasztroenterológus megnézi az emésztőrendszerünk belsejét. A vizsgálat során gyakran helyi érzéstelenítőt alkalmaznak, hogy minimalizálják a kellemetlenséget.

A másik jellemző eljárástípus a kolonoszkópia, amely során vastagbéltükrözést végeznek rajtunk. Mindezek mellett pedig a kezelőorvos vérvizsgálatot, képalkotó diagnosztikai vizsgálatokat és székletvizsgálatokat is előírhat. Egy-egy gasztroenterológiai vizsgálat általában 30-60 percet vesz igénybe.

Mire számíthatunk a vizsgálat után?

Miután már a vizsgálatok eredményei rendelkezésre állnak, a gasztroenterológus megfelelő terápiát vagy kezelési tervet javasol. Ez lehet diétaváltoztatás, gyógyszerek vagy sebészeti beavatkozás.

Mindenképpen javasolt tehát konzultálnunk egy gasztroenterológussal, ha emésztőrendszeri problémákkal küzdünk, hogy megkapjuk a megfelelő diagnózist és kezelést. A gasztroenterológusok az emésztőrendszerrel kapcsolatos tünetek széles spektrumát ismerik. Így a megfelelő szakember felkeresése segíthet a problémák gyors megoldásában, egészségünk mihamarabbi visszaszerzésében is.

 

(Fizetett PR cikk)

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | [email protected] | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: [email protected]. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!