Híd az egészséges gerinchez (x)
Híd az egészséges gerinchez (x)

www.samansport.hu

2022. 08. 25.
Nem is gondolnánk, de a híd elvégzésének gyakorlata az egyik leghasznosabb gerincünk, vállunk, hátunk és csípőnk szempontjából. Nem véletlenül tartják az egyik legjobb funkcionális gyakorlatnak.

Ez egy PR cikk

Gondoljunk csak bele, bármit is teszünk, azt általában egyenes vagy előre hajlott gerinccel hajtjuk végre. Kialakul egy bizonyos aszimmetria, melynek kezelésére kiváló lehet a híd. A híd helyes elvégzése során egyenes a könyök és a térd, a csukló, a könyök és a váll pedig egy egyenest alkot, miközben a tenyerek és a talpak a földön vannak.

Sok oka lehet annak, hogy miért nem tudjuk a gyakorlatot elvégezni. A SamanSport.hu érdekességek rovatában több cikket is olvashatunk a témában.

Mi lehet a gátló tényező?

Ha nem tudjuk a gyakorlatot helyesen kivitelezni, annak több oka is lehet. Az esetek szinte egészében a vállízület, a csípő, a lapockák és a felső gerincszakasz az akadályozó tényező. Ha megfelelő számban és kellő gyakorisággal végzünk olyan gyakorlatokat, melyek ezen szerveink mobilitását növelik, egyhamar mi leszünk a hidak mestere!

Csípőnyújtás

Ez a gyakorlat kifejezetten nagy segítségül szolgálhat, ha jól végezzük! A csípő nyújtásának köszönhetően a medence függőleges síkjához képest jobban hátra tudjuk hajlítani a combunkat, ez pedig a híd elvégzéséhez kifejezetten hasznos képesség. Ezt a gyakorlatot jól kiegészíti az alvó hőspóz, amikor is a keresztcsontot és a derekunkat maximálisan a talajra fektetjük. Ha már kényelmes a póz, akkor fokozatosan magasítást tehetünk fenekünk alá, így akár 180 foknál nagyobb nyitást is elérhetünk.

Vállnyitás

A vállnyitást több gyakorlat kertében is elvégezhetjük. A legfontosabb azonban mindegyik esetben, hogy a könyököket egyenesen, a karokat vállszélességben és párhuzamosan tartsuk. Hason fekve például úgy néz ki a gyakorlat, hogy tenyerünket a falra helyezzük, vállszélességben, nyújtott könyökkel. A választott távolság engedje, hogy fejünket le tudjuk engedni a mellkasra. Majd toljuk mellkasunkat a talaj és a fal irányába. Ugyanez a gyakorlat elvégezhető négykézláb is. A térdek legyenek csípőszélességben a talajon, a combok pedig maradjanak függőlegesen. Nyújtsuk ki a karokat vállszélességben, fejünket pedig engedjük a két kar közé, de soha ne tegyük le a földre! Mindeközben toljuk mellkasunkat a talaj felé.

Út a hídig

Ha ezek a gyakorlatok jól mennek, próbálkozhatunk a híddal. Feküdjünk hanyatt, húzzuk be a talpakat az ülőcsonthoz. A tenyereket tegyük a vállak alá, és nyomjuk ki magunkat a levegőbe. Ha ügyesek vagyunk, a könyök nyújtva, a tenyerek és lábfejek párhuzamosak, a fej pedig nyugodtan lóg. Minél magasabban a medence, annál jobb a hidunk!

Ha már biztosak vagyunk a dolgunkban, megpróbálhatjuk fal nélkül is a híd gyakorlatot. Sőt végezhetünk csípőlengetést is a gyakorlat közben.

 

(Fizetett PR cikk)

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | [email protected] | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: [email protected]. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!