Ez egy PR cikk
Gondoljunk csak bele, bármit is teszünk, azt általában egyenes vagy előre hajlott gerinccel hajtjuk végre. Kialakul egy bizonyos aszimmetria, melynek kezelésére kiváló lehet a híd. A híd helyes elvégzése során egyenes a könyök és a térd, a csukló, a könyök és a váll pedig egy egyenest alkot, miközben a tenyerek és a talpak a földön vannak.
Sok oka lehet annak, hogy miért nem tudjuk a gyakorlatot elvégezni. A SamanSport.hu érdekességek rovatában több cikket is olvashatunk a témában.
Ha nem tudjuk a gyakorlatot helyesen kivitelezni, annak több oka is lehet. Az esetek szinte egészében a vállízület, a csípő, a lapockák és a felső gerincszakasz az akadályozó tényező. Ha megfelelő számban és kellő gyakorisággal végzünk olyan gyakorlatokat, melyek ezen szerveink mobilitását növelik, egyhamar mi leszünk a hidak mestere!
Ez a gyakorlat kifejezetten nagy segítségül szolgálhat, ha jól végezzük! A csípő nyújtásának köszönhetően a medence függőleges síkjához képest jobban hátra tudjuk hajlítani a combunkat, ez pedig a híd elvégzéséhez kifejezetten hasznos képesség. Ezt a gyakorlatot jól kiegészíti az alvó hőspóz, amikor is a keresztcsontot és a derekunkat maximálisan a talajra fektetjük. Ha már kényelmes a póz, akkor fokozatosan magasítást tehetünk fenekünk alá, így akár 180 foknál nagyobb nyitást is elérhetünk.
A vállnyitást több gyakorlat kertében is elvégezhetjük. A legfontosabb azonban mindegyik esetben, hogy a könyököket egyenesen, a karokat vállszélességben és párhuzamosan tartsuk. Hason fekve például úgy néz ki a gyakorlat, hogy tenyerünket a falra helyezzük, vállszélességben, nyújtott könyökkel. A választott távolság engedje, hogy fejünket le tudjuk engedni a mellkasra. Majd toljuk mellkasunkat a talaj és a fal irányába. Ugyanez a gyakorlat elvégezhető négykézláb is. A térdek legyenek csípőszélességben a talajon, a combok pedig maradjanak függőlegesen. Nyújtsuk ki a karokat vállszélességben, fejünket pedig engedjük a két kar közé, de soha ne tegyük le a földre! Mindeközben toljuk mellkasunkat a talaj felé.
Ha ezek a gyakorlatok jól mennek, próbálkozhatunk a híddal. Feküdjünk hanyatt, húzzuk be a talpakat az ülőcsonthoz. A tenyereket tegyük a vállak alá, és nyomjuk ki magunkat a levegőbe. Ha ügyesek vagyunk, a könyök nyújtva, a tenyerek és lábfejek párhuzamosak, a fej pedig nyugodtan lóg. Minél magasabban a medence, annál jobb a hidunk!
Ha már biztosak vagyunk a dolgunkban, megpróbálhatjuk fal nélkül is a híd gyakorlatot. Sőt végezhetünk csípőlengetést is a gyakorlat közben.
(Fizetett PR cikk)