Ez egy PR cikk
1. Nem követed a megfelelő edzéstechnikát
A nem megfelelő technika a leggyakoribb probléma, amely edzés közben mozgásszervi sérüléseket okoz. A rossz edzéstechnika veszélyezteti az ízületeket és az inakat, de kellemetlenebb sérülésekkel is szembesülhetsz, mint például a csigolyaközi porckorong elmozdulása vagy csonttörés, aminek gyógyulása már a fizikoterápia Szeged szakembereinek segítségét igényelheti.
Különös figyelmet kell fordítani a súlyokkal végzett gyakorlatok helyes végrehajtására. A súlyzó feletti uralom elvesztése súlyos következményekkel járhat, ezért nagyon fontos, hogy tanulmányozd, hogyan kell elvégezni a gyakorlatot, mielőtt elkezdenéd.
2. Nem melegítesz be
Bár az edzés előtti és utáni bemelegítés elengedhetetlen, sokan kihagyják, amivel nagy hibát követnek el. Az alacsony ellenállású izmok nyújtása és bemelegítése bármilyen fizikai tevékenység előtt kulcsfontosságú tényező a sérülések megelőzésében. Ráadásul a bemelegítésnek köszönhetően pumpálod a vérkeringést, támogatod az ízületek mozgékonyságát és felkészülsz egy megerőltető edzésre. Az edzés előtti bemelegítés leghatékonyabb módja, ha pár perc aerob tevékenységet kombinálsz dinamikus bemelegítéssel. Edzés után épp ellenkezőleg, a statikus nyújtásra kell összpontosítanod, kiküszöbölve az izomláz előfordulását.
3. Nem koncentrálsz eléggé
A sérülések megelőzésének leghatékonyabb módja a teljes és komplex koncentráció. Soha ne edz összpontosítás nélkül, mert egyrészt nem fogsz tudni teljesen érezni minden szükséges izmot, másrészt a figyelmetlenség miatt nagyon könnyen megsérülhetsz.
Fájdalmak és sérülések az ágyéki területen
A deréktáji fájdalmat leggyakrabban a gerinc körüli izmok túlfeszítése vagy az aránytalanul nagy súlyok emelése okozza. Ebben a helyzetben a csigolyaközi porckorongok elmozdulhatnak, ágyéki szinten elzáródás léphet fel, de a legsúlyosabb sérülés a gerinctörés. Egy másik hosszan tartó és nehezen kezelhető probléma a stresszes törés krónikus formája, az úgynevezett spondilózis, amely az egyik csigolya törését jelenti.
Vállfájdalom és sérülések
Vállsérülések esetén leggyakrabban a váll diszlokációjával, izomfeszüléssel és bursitissel találkozhatsz. Kockázati tényezője lehet a nehéz súlyok emelése, amit egyszerű gyakorlatok végzésével, vagy akár kollagén pótlással el lehet kerülni.
Térdfájdalom és sérülések
Térdfájdalmat és sérülést okozhat a túlerőltetés vagy a helytelen edzéstechnika. A térd megrántásával megsérülhetsz, például erős talajütés, guggolás vagy emelőugrás közben. Kockázati tényezője lehet a térdízületek túl nagy megterhelése, vagy a helytelen térdhelyzet a súlyzók emelése közben. Megelőzéséhez fontos az izmok rendszeres erősítés az ágyéki területen, illetve a kollagén szint feltöltése.
Sérülések a könyök területén
A könyök fájdalma számos okból megnyilvánulhat, de leggyakoribb ok a túlzott edzés, a hirtelen kézmozdulatok vagy az aránytalan súlyemelés. Megelőzéshez győződj meg arról, hogy az alkar bicepsz, tricepsz és hajlító izom kellően meg van feszítve, és kerüld a hirtelen könyökmozgásokat.
Legyen szó kisebb vagy nagyobb sérülésről abban mindenki egyetért, hogy nem szabad hosszú ideig arra kényszeríteni a testet, hogy utat engedjen a fájdalomnak. Megfelelő felkészüléssel és technikákkal az edzések újra kellemesek és hasznosak lehetnek!
(Fizetett PR cikk)