Ez egy PR cikk
Felmerülhet a kérdés, hogy van-e értelme fogkrémet használni. A válasz egyértelműen igen, ugyanis a sima vizes fogmosáshoz képest a fogkrém használatával 30 százalékkal kevesebb lepedék keletkezik a fogakon 24 óra alatt.
A MesterDent Fogászati Rendelő munkatársai is a rendszeres, fogkrémmel történő fogmosást ajánlják. Ha ennek ellenére bármilyen fogászati panasszal küzdesz, akkor érdemes felkeresni a 9. kerületben található rendelőt. A MesterDent Fogászati Rendelőben mikroszkópos kezelés, gyökérkezelés, általános fogászat, implantológia, fogpótlások és szájsebészet érhető el.
A fogkrémek hatóanyagai segítenek eltávolítani a fogakra rakódott lepedéket. Ugyanakkor bármennyire drága fogkrémet választasz, ha a fogmosási technikád nem megfelelő, akkor nem sokat ér. A lepedéket ugyanis csak a jól megválasztott fogkefével, helyes technika alkalmazásával lehet eltüntetni.
A fogkrémek összetevői némileg eltérhetnek egymástól, de a fő összetételek azonosak. Különbség legfeljebb az ízesítőszerekben, valamint az egyéb adalékanyagokban van. A fő összetevők az alábbiak:
Felületaktív anyagok: akárcsak a szappanokban, úgy a fogkrémben is vannak felületaktív anyagok, melyeknek a habzás elősegítésében van nagy szerepük. Emellett a lepedékbe jutva segítik annak hatékony eltávolítását.
Oldószer, stabilizáló-, illetve kötőanyagok: ezek biztosítják a fogkrém megfelelő állagát.
Abrazív anyagok: Ezek jellemzően enyhe koptató hatással rendelkeznek, mely nagyon hasznos a lepedék és az elszíneződések eltávolításában.
Kémiai anyagok: ezek fluorvegyületek.
Ízesítő anyagok: ezek felelősek a fogkrém kellemes ízéért.
A fogkrém kiválasztásánál figyelembe kell venni, hogy van-e bármilyen fogászati probléma. Ha nincs, akkor viszonylag szabad a választás, azonban ha van, akkor annak megfelelően kell dönteni.
A puding próbája az evés, a fogkrémé pedig a fogmosás. Érdemes megvásárolni a kinézett terméket és tenni vele egy próbát. Csak így derül ki, hogy valóban megfelelő-e számodra. Ha van valamilyen allergiád, akkor érdemes ellenőrizni az összetevők listáját.
Viszont ha teljesen tanácstalan vagy, akkor érdemes kikérni a kezelőorvosod véleményét. Ez főleg akkor igaz, ha hiába próbálod ki a legkülönfélébb termékeket, egyik sem jelent megoldást a panaszokra. Elképzelhető, hogy van valamilyen fogászati gondod, amiről nincs tudomásod.
(Fizetett PR cikk)