Ez egy PR cikk
Talán már elcsépeltnek hangzik, de a rendszeres sportolás milliónyi jótékony hatással bír a szervezetünkre. Ugyanis a mozgás nagyszerűen serkenti a vérkeringést, illetve karbantartja az ereket, aminek köszönhetően a lábainkat is megóvhatjuk a visszeresedéstől. Szerencsére közel sem kell maratoni távokat futnunk vagy éppen mázsás súlyokat emelgetnünk, csupán hetente legalább kétszer 30 percet szükséges mozognunk.
Kezdetnek már a hosszabb séták is megteszik, de ha biciklizés, úszás vagy konditermi edzés mellett döntünk, azzal még nagyobb szolgálatot teszünk az egészségünknek. A legfontosabb, hogy fordítsunk elegendő időt a mozgásra, amivel nemcsak fizikailag, hanem szellemileg is kitűnően felfrissülhetünk. Akár személyi edző segítségét is kérhetjük, aki egy előzetes felmérés után összeállítja a számunkra ideális edzéstervet.
A masszázs kiválóan átmozgatja az izmainkat, és a sportoláshoz hasonlóan fokozza a vérkeringést. Napjainkban pedig számos masszázs fajta közül választhatunk – a legnépszerűbb közé tartozik a thai- és a svédmasszázs, illetve a Yumeiho és a gyógymasszázs is. Tegyünk bátran egy próbát mindegyikkel, és találjuk meg a hozzánk legközelebb álló típusát.
Némelyik masszázsra elég hetente egyszer elmennünk, míg bizonyos formáit akár kétszer vagy háromszor is igénybe vehetjük. Döntsünk bárhogyan is, a masszázs a visszér megelőzésének egyik leghatékonyabb módja. Ráadásul biztosan nem egy unalmas programon fogunk részt venni, hiszen izmaink átmozgatása közben kényelmesen ellazulhatunk, majd újult erővel térhetünk vissza a feladatainkhoz.
TIPP: Ha otthon is élvezni szeretnénk a masszázs örömét, akkor egy lábmasszírozó jelenti a tökéletes megoldást. Így akár minden egyes nap – bokától a talpig – teljesen átmasszírozhatjuk a lábainkat, és megakadályozhatjuk a visszerek kialakulását.
A gyógytorna egy olyan edzésforma, amely kifejezetten az egészségünk szempontjából fontos mélyizmainkat erősíti. A jótékony mozgásterápia során kiemelt szerepet kap a helyes testtartás kialakítása és a vérkeringés helyreállítása is. Számos lábra ható gyakorlatot is elsajátíthatunk, amelyeket később akár otthon is végezhetünk, hogy minden nap tegyünk valamit a visszerek megelőzése vagy kezelése érdekében.
Sőt, a gyógytorna mellett akár manuálterápiára és fizikoterápiára is járhatunk. Előbbi esetén a terapeuta kézzel végzett, speciális fogásokkal nyújtja és erősíti az izmainkat, utóbbi során pedig korszerű, természetes energiákkal dolgozó gépekkel gondoskodik a visszértágulat kezeléséről. A fizioterápiában pedig holisztikusan tekintenek az egészségünkre, azaz közel sem csak a tünetek kezelésére fókuszálnak, hanem a probléma gyökerét megkeresve orvosolják a panaszainkat.
Ezek a rugalmas harisnyák enyhébb visszerek kezelésére szolgálnak, a kompressziós hatásuk pedig a vénákban lévő emelkedett nyomást és a vér pangását csökkentik. Megakadályozhatják a lábszár duzzadását is, amely rendkívüli gyakori panasznak számít a visszérrel küzdők körében.
Habár a kompressziós harisnyák vény nélkül is kaphatók, azonban mindenképp ajánlott orvoshoz fordulni a helyes viselésüket illetően. Ugyanis a harisnya csak akkor fejti ki jótékony hatását, ha a megfelelő magasságig húzzuk, ellenkező esetben pedig többet árthat, mint amennyit használhat. Előfordulhat, hogy fáslit is hordanunk kell, amelynek a feltekerése egy igencsak összetett művelet, ezért ebben is az orvos segítségét ajánlott igénybe venni.
A fenti tippek segítségével megóvhatjuk lábainkat a visszerektől, de a már jelen lévő, kisebb visszereket is hatékonyan kezelhetjük. Mozogjunk rendszeresen, és szerezzünk be egy profi lábmasszírozó gépet is, hogy lábainkat minden nap átmozgassuk. Visszerek megjelenése esetén pedig azonnal forduljunk orvoshoz, hiszen megfelelő kezelés hiányában akár trombózis is kialakulhat. Tegyünk meg mindent az egészségünkért, hiszen egy kis odafigyeléssel könnyedén megelőzhetjük a kellemetlen tüneteket!
(Fizetett PR cikk)