Ez egy PR cikk
Ahol igen, ott - tetszik vagy sem – bizony fel kell rakni azt a nem túl kedvelt szájkosarat. A megfelelő szabályok ismeretében pedig minden gazdi el tudja dönteni, hogy használ-e olyan szolgáltatást, vagy megy-e olyan helyre hűséges négylábújával, ahol mindenképpen kell a szájkosár.
A Falatozoo.hu állateledel webáruház felszerelései között a kutyád testmérethez passzoló remek szájkosarakat is megtalálod. Ha kedvenceddel tömegközlekedési eszközön akarsz utazni, akkor fontos, hogy mindenképp legyen nálad egy szájkosár, mert ott kötelezően rá kell adnod. Vonaton, buszon, metrón, HÉV-en és még a hajókon is. Az egész út alatt.
Persze ha nagyon pici a kutyus, és elfér egy 30 cm x 50 cm x 80 cm méretű táskában vagy állathordozóban, akkor erre nincs szükség. De neki akkor az utazás egész időtartama alatt végig azon a helyen kell maradnia. Az olyan ici-pici kutyusok, akikre nem lehet kapni szájkosarat, például a mini csivava vagy a kölyökkutyák, kivételt képeznek. Pont úgy, mint a szolgálati- és segítőkutyák, azaz a rendőrkutyák, a vakvezető kutyák, illetve a mozgássérült embertársainkat segítő kutyák.
A kutyafuttatókban néha vita alakul ki, hogy kell-e viselni ott szájkosarat vagy sem. Egyértelműen nem erre a válasz. Nincs jogszabályi kötelezettség, és ez mindenféle kutyusra igaz. Pont olyan, mint a póráz viselése, ez is a gazdi felelőssége, hiszen ő ismeri négylábú társa habitusát, szokásait és temperamentumát.
A közterületeken sincs előírva a szájkosár kötelező viselése. Csak abban az esetben van ez másként, ha azt hatósági állatorvos rendeli el. Vannak olyan magán üzemeltetésű helyek – plázák, bevásárlóközpontok - ahol a házirendben viszont szerepelhet a szájkosár kötelező viselése. Ezeket vagy érdemes inkább elkerülni, vagy be kell tartani az előírásokat. Állatorvosi rendelőkben sem kötelező, de néhány helyen azonban kérhetik.
Egy kutyusnak nem kell minden helyzetben szájkosarat viselnie. Érthető. A kutyások és a nem kutyások között lehetnek ebben a kérdésben feszültségek. Sokan egyáltalán nem ismerik ezeket a csodálatos négylábúakat, akiknek annyi remek percet köszönhetünk.
Bízzunk abban, hogy egyre többen szereznek pozitív tapasztalatokat csodálatos szőrös barátainkról, és így megértik, hogy a legtöbb kutyus nem agresszív, és csak akkor harap, ha veszélyt érez, vagy ha a falkatársát, a gazdáját védelmezi. Ebben persze nagy szerep hárul a kutyatartókra is, akiknek a saját társuk érdekeit is képviselniük kell a vitás helyzetekben.
(Fizetett PR cikk)