A Max Planck Intézet kutatói megállapították, hogy a madárcsicsergés nagymértékben csökkenti a paranoiát és pozitívan befolyásolja az emberek hangulatát is, viszont a forgalom zaja pont az ellenkező hatást éri el.
A kutatók szerint az egészséges embereknek is lehetnek zaklatott vagy átmeneti paranoid gondolatai, és a környezeti hatásokat, mint vizsgálandó tényezőt nagyon sokáig elhanyagolták a pszichológiában.
Az ENSZ szerint 2007 egy fordulópont volt az emberiség számára, hiszen először fordult elő az, hogy a globális népesség többsége városi térségekben élt. A becslések szerint 2050-re a világ lakosságának 68 százaléka fog városokban élni. Európában már most 75 százalékos az urbanizáció”
- derült ki a felmérésből.
A kutatók szerint világos összefüggés van az elvárosiasodás és a mentális betegségek elterjedtsége között, viszont a madárcsicsergés például jelentősen csökkenti az idegességet és a paranoiát, miközben a depressziós emberekre úgy tűnik, hogy nincs hatással.
A kutatás azt is megállapította, hogy a depressziót egyértelműen súlyosbítja a közlekedési zaj, főleg, ha többféle jármű egyszerre hangos. A madárdal esetében azonban nem számít, hogy egyféle vagy többféle madárfaj hangját hallgatták-e a kísérletben résztvevők, egyértelműen javultak a paranoid tüneteik.
„A természet egyértelműen javítja a mentális egészséget és jólétet, úgyhogy menjünk zöld környezetbe sétálni!” – tanácsolják a felmérés készítői.
(Jerusalem Post / Hetek)
A Hetek 25 éve küzd a magzatgyermekek védelméért, áll ki a természetes családok mellett, valamint a hit és szólás szabadságáért. Ha számodra is fontosak ezek az ügyek, legyél te is a támogatónk!