Ez egy PR cikk.
Ricsi, hogyan lettél a téli sportok szerelmese?
Kb. 8 éve ismerkedtem meg ezzel a sportággal, akkoriban igazából csak hobbi szinten síelgettem, semmi extra nem volt, évi 2-3 napot tudtam fent tölteni a hegyen. A 2020-as évben sikerült jobban beleásnom magam ebbe az egészbe és a versenysportban elhelyezkednem.
Végülis az, hogy profi sportoló lettél, az milyen lépéseket követelt?
Ez folyamatos edzéssel jár otthon és külföldön egyaránt. A külföldi edzések java részének az a lényege, hogy délelőtt van egy havas, 2-3 órás, intenzív, megállás nélküli edzés, illetve a délutáni órákban egy – az otthonitól jóval lazább – fizikai lenyújtás, átmozgatás. Amikor otthon tartózkodom, akkor az pedig szinte minden nap elég kemény fizikai munkával, edzéssel jár.
Eddig milyen nemzetközi versenyeken vettél részt és mik a tapasztalataid?
Nemzetközi versenyeket tekintve eddig két Európa-kupán vagyunk túl, illetve egy világbajnokságon. Az első Európa-kupa az egy 15. helyezéssel zárult szlalom kategóriában, majd idén eljutottunk Norvégiába, Lillehammerbe egy világkupára, ott az óriás-műlesikló számban sikerült egy 16. helyet begyűjtenem. Továbbá most Svájcban voltunk két szlalomversenyen (az is egy Európa-kupa viadal volt), amelyeket két 5. helyet szereztem.
Azt tudjuk jól, hogy eredetileg a 2026-os olimpiát céloztad meg, most azonban kínálkozott ez a lehetőség, hogy Pekingben is versenyezhetsz. Felkészültnek érzed magad?
Amennyi edzést bele tudtunk zsúfolni ebbe a rövid időszakba, én úgy gondolom, hogy a maximumot ki tudtuk belőle hozni. Nyilván, ahhoz, hogy az ember paralimpián valamilyen teljesítményt tudjon nyújtani, egy sokkal hosszabb felkészülés lenne szükséges, de én úgy gondolom, hogy amit ebből ki tudtunk hozni, azt kihoztuk. Hogy mi lesz odakint, azt majd meglátjuk.
Mit tudsz Pekingről, illetve figyelemmel kísérted-e a téli olimpia versenyeit?
Nyilván a síszámokat most is néztem, hogy a talajkörülményekkel – amennyire lehet így videókon keresztül – tisztában legyek. Kemény talajkörülményekre számítok, jeges pályákra. A versenypályák nagy része mind kikeményedett, jeges talaj, tehát kapaszkodnom kell azért majd rendesen, de minden tőlem telhetőt meg fogok tenni.
Egyszemélyben képviseled a magyar küldöttséget, te vagy maga a magyar csapat. Ebben az összefüggésben valójában milyen elvárásaid vannak magaddal szemben?
Az elvárásom most gyakorlatilag annyi, hogy a rajt és a cél között egy olyan menetet tudjak hozni – mind a két számban, amiben indulok -, amit edzéseken is tudok nyújtani, tehát attól lejjebb ne legyen. Jussak le, legyen egy magabiztos, tisztes helytállás, hogyha ez esetleg egy komolyabb helyezéssel záródik, annak ugye csak örülünk, de egyelőre nincsenek olyan elképzelések, hogy top10 vagy top3.
Itt láttuk kint a nagymamát, akitől – úgy tudjuk, hogy – az első ilyen speciális felszerelést kaptad?
Így van, a családom és főleg nagymamám évek óta, gyakorlatilag születésem óta, a balesetem óta végig mellettem állt és mindenben támogatott, amiben csak tudott. 2013-ban, amikor kezdtem én is, akkor jött létre a Merjünk Sérülten Mozogni Egyesület, amelynek ő is az elnöke és az ő segítségükkel kaphattam meg az első síeszközömet, ami egyébként Dani Gyöngyi tulajdona volt.
China Media Group
(Fizetett cikk)