Múlt szombat délután a 71 éves Hagar Gefen éppen a Jordán-völgyén hajtott keresztül, mikor palesztin támadók rontottak rá. Kirángatták az autójából, megverték és ellopták a járművét. Gefen egy anticionista aktivista, aki a Looking the Occupation in the Eye radikális NGO-hoz kötődik.
Csoportjának modus operandija, hogy izraeli civileket és katonai erőket zaklasson Júdea-Szamária területén, hogy démonizálja őket. Gefent éppen akkor rabolták el palesztin támadói, amikor saját bevallása szerint palesztin pásztorokat "védett" a környéken élő izraeliektől.
Amikor a biztonsági erők az autópálya szélén ülő, megvert idős nő segítségére siettek,
Gefen megtagadta, hogy feljelentést tegyen támadói ellen.
Története azért is említésre méltó, mert minden aspektusa, autójának ellopása, anticionista aktivistaként júdea-szamáriai lakosok démonizálására tett erőfeszítései, és az őt érő palesztin erőszakos támadással kapcsolatos jelentéstétel megtagadása rávilágít annak a jelenleg is Izrael júdea-szamáriai civil és katonai jelenléte ellen zajló nemzetközi kampánynak a valódi természetére.
Ez a kampány február elsején érte el tetőfokát, mikor Joe Biden amerikai elnök elnöki rendeletet adott ki, mely a júdea-szamáriai izraeli civileket kvázi terroristaként támadta meg.
Az Izraeli Védelmi Erők (IDF) a közelmúltban tette közzé a 2023-ra vonatkozó statisztikáit a Júdea és Szamaria területén elkövetett palesztin terrorizmussal kapcsolatosan. Ezek szerint a tavalyi évben a terrortámadások száma 350 százalékkal nőtt a 2022-es szinthez képest:
tavaly 608 támadás történt, míg 2022-ben "csupán" 173.
Az IDF jelentése szerint a 608 támadásból 300 volt lövöldözéses támadás volt - ami a 2000 és 2005 közötti második intifáda óta a legmagasabb szám. Az IDF adatai csak azokat az incidenseket tartalmazzák, amelyek izraeliek megsebesülésével vagy halálával végződött.
A United Hatzalah mentőalakulata szerint összesen 4099 terrortámadás történt 2023 első hat hónapjában egyedül. Az október 7-ét követő 100 napban a palesztinok további 2674 támadást hajtottak végre zsidók ellen Júdeában és Szamáriában. A mentőalakulat adatai között szerepel a járművek kövezéses támadásai is.
A kövezéses támadásokat, az október 7-i mészárlást és a gázai háború áldozatait nem számítva a Shin Bet 3436 támadást rögzített Izraelben, beleértve Júdeát és Szamariát is, 2023-ban. Összesen 43 izraelit gyilkoltak meg és további 224-et megsebesítettek. Az izraeli rendőrség a Júdeában és Szamariában 2023-ban elkövetett terrortámadások számát 5600-ra tette.
Bár az adatok forrásonként és a számolt adatoktól függően változnak, a tendenciák egyértelműek: 2023-ban masszívan nőtt a palesztin terrortámadások és az izraeli áldozatok száma. A legmeredekebb növekedés az október 7-i támadásokat követően következett be.
Logikus lenne, hogy izraeliek elleni palesztin terrorizmus szintje Júdeában és Szamáriában, valamint a terrorista agitáció a területeken
aláássák Gefen és társai azon álláspontját, miszerint az izraeli zsidók az okozói a területek szörnyű biztonsági helyzetének.
Ők azonban nem hagyják, hogy a bizonyítékok hiánya megállítsa őket abban a törekvésükben, hogy démonizálják és kriminalizálják a "megszállást". Ennek az irányvonalnak az előmozdítása érdekében a palesztinokkal együttműködő külföldi támogatást élvező anticionista aktivisták
kifejlesztettek egy csatornát, amely az izraeli zsidók elleni rágalmazó állításokat pumpálja a nemzetközi diskurzusba, és ami még fontosabb, az amerikai külügyminisztériumba.
Ezt a merészségében megdöbbentő folyamatot először a Hakol Hayehudi ("A zsidó hang") hírszolgálat leplezte le tavaly november elején egy ilyen civil szervezetről, a Hamászhoz kötődő és a Muzulmán Testvériség által finanszírozott Nemzetközi Szolidaritási Mozgalomról (ISM) szóló jelentésében.
Október 25-én reggel izraeli és külföldi ISM-aktivisták zaklatni kezdték az IDF tartalékosait a dél-hebroni hegyekben lévő Maon farmon lévő őrhelyen. Amikor a tartalékosok elhagyták az őrhelyüket, hogy leszereljék az aktivistákat, az ISM egyik tagja lefilmezte őket,
azt a látszatot keltette, hogy a tartalékosok provokálták a veszekedést.
Röviddel ezután egy hasonló célkitűzések mentén működő, külföldi kormányok és szélsőbaloldali NGO-k által pénzelt szervezet, a Breaking the Silence továbbosztotta azt a Twitter-oldalán, és a "telepesek erőszakának" bizonyítékaként mutatva azt be. Tekintettel a szervezet nemzetközi kapcsolataira, a videó és annak narratívája gyorsan be is járta Washingtont.
Két nappal később egy 22 Izrael-ellenes, főként külföldi kormányok - köztük az amerikai kormány, az Új Izrael Alap, a Nyílt Társadalom Alapítványok és a Ford Alapítvány - által finanszírozott nem kormányzati szervezetből álló koalíció közzétett egy dokumentumot, azt állítva, hogy "a Hamász október 7-i atrocitásai óta a telepesek a Ciszjordániára irányuló figyelem hiányát, valamint a palesztinok elleni általános dühödt légkört kihasználva fokozták erőszakos támadási kampányukat, hogy megpróbálják erőszakkal áttelepíteni a palesztin közösségeket".
Az igazság azonban ezzel teljesen ellentétes képet mutat. Az IDF adatai szerint 2023 októberében a palesztinokat és izraeli civileket érintő erőszakos incidensek 31 százalékkal csökkentek a 2022-es év azonos hónapjához képest. Az izraeli civileket és palesztinokat érintő erőszakos incidensek 55 százalékkal voltak alacsonyabbak, mint 2022 novemberében.
Más szóval, míg az izraeliek elleni palesztin terrortámadások 20 éves csúcsot értek el, a zsidókhoz köthető erőszakos incidensek a felére (201-re) csökkentek.
Ráadásul, amint Maariv izraeli lap egyik 2023 decemberében megjelent cikkében rámutatott, az izraeli civilek és palesztinok közötti erőszakos cselekmények túlnyomó többségében a "telepes erőszak" alanyai egyszerűen izraeli civilek voltak, akik megpróbálták megvédeni magukat a palesztin terroristákkal és lincselő tömegekkel szemben.
A zsidó agresszióról szóló rágalmazó vádak célja Caroline Glick szerint nyilvánvaló:
Erkölcsi egyenlőséget tenni a palesztin terroristák és izraeli áldozataik között.
Különösen október 7-e után a palesztin államiság ügye a palesztin államiság izraeli ellenzőinek kriminalizálásán múlik. A palesztin államiság legkönnyebben karikírozható és démonizálható ellenzői pedig azok az izraeliek, akik azon dolgoznak, hogy a Júdea és Szamaria feletti izraeli ellenőrzés fennmaradjon, földműveléssel, juhpásztorkodással és szétszórt közösségekben élve.
Amennyiben az ezeken a területeken törvénytisztelő és békés embereket annak tekintenék, amik, az USA és más nyugati kormányok nem tudnák igazolni azt a politikájukat, hogy ezeket az izraelieket - a Júdeában és Szamariában élő 500 000 izraeli zsidóval együtt - erőszakkal kiutasítják otthonaikból és közösségeikből, és a zsidók által nem lakott területek feletti ellenőrzést átadják a palesztinoknak, akik túlnyomó többségükben támogatják a zsidóság kiirtását és Izrael állam megsemmisítését.
A Júdeában és Szamáriában élő izraeliek elleni démonizációs kampány összehozza az amerikai diplomatákat a palesztin terroristákkal és a terrorizmust támogatókkal.
Ez február 1-jén tetőzött Biden elnöki rendeletével, melyben az amerikai elnök megállapította hogy "a ciszjordániai helyzet - különösen a telepesek által elkövetett erőszak magas szintje, az emberek és falvak kényszerű kitelepítése és a vagyonpusztítás elviselhetetlen szintet ért el, és komoly fenyegetést jelent Ciszjordánia és Gáza, Izrael és a tágabb közel-keleti régió békéjére, biztonságára és stabilitására".
A rendelet szerint a nekik tulajdonított cselekedetek
"aláássák az Egyesült Államok külpolitikai célkitűzéseit, beleértve a kétállami megoldás életképességét".
Biden rendelete befagyasztja a szankciók célpontjainak minden pénzeszközét. A végzésben megnevezett négy izraeli gazdát nem vádolják bűncselekménnyel, és soha nem ítélték el őket. Családjaik azonban arról számolnak be, hogy az ISM és más Izrael-ellenes aktivisták napi támadásainak és provokációinak voltak kitéve, akik birtokháborítást követtek el a földjükön, és az elmúlt négy évben naponta zaklatták őket, valamint feleségeiket és gyermekeiket.
Nem amerikai állampolgárok, és nincs vagyonuk az Egyesült Államokban, sem számlájuk amerikai bankokban. Ennek ellenére, miután a Pénzügyminisztérium szankciókkal fenyegette meg az izraeli bankokat, bankszámláikat befagyasztották.
Még rosszabb: a végzés megtiltja más izraelieknek - és feltehetően nem izraelieknek, beleértve az ügyvédeket is -, hogy segítsenek a szankcionált férfiaknak vagy családjuknak. A végzés többek között megtiltja, hogy "bármely olyan személy, akinek vagyonát és vagyoni érdekeltségeit e végzés értelmében zárolták, hozzájárulást vagy pénzeszközöket, árukat vagy szolgáltatásokat nyújtson, illetve hogy ilyen személytől bármilyen hozzájárulást vagy pénzeszközöket, árukat vagy szolgáltatásokat fogadjon el".
Az izraeli civilek kriminalizálására irányuló kampány egyik aggasztó aspektusa, hogy már most nyilvánvaló, hogy ők csak az első célpontok. A következő az IDF.
Két hónappal ezelőtt, amikor az az amerikai kormány és a vele szövetséges Izrael-ellenes nem kormányzati szervezetek az október 7. utáni "telepes szélsőségesek" elleni démonizációs kampányukat magasabb sebességre kapcsolták volna, az amerikai külügyminisztérium elküldte az IDF-nek azoknak a katonai műveleteknek a listáját, amelyeket az erői Júdeában és Szamariában október 7. óta hajtottak végre, részletes magyarázatot és indoklást követelve azokkal kapcsolatosan.
Három hónapot adtak válasz benyújtására, mielőtt az Egyesült Államok megkezdené a fegyverszállítások befagyasztását az incidensekben érintett egységek számára.
A Breaking the Silence-hez hasonló civil szervezetek a maguk részéről Izrael-ellenes riporterekkel együttműködve démonizálják az IDF gázai háborúját is.
A múlt héten a CNN egy riportban olyan videókat mutatott be, amelyeket az IDF gázai erői készítettek magukról és egységeikről, amint épületeket robbantanak fel Gázában. Elismerve Izrael gázai háborújának igazságosságát, a katonák büszkék a harctéren nyújtott hozzájárulásukra. A közzétett videók vírusként terjedtek Izraelben, és kulcsszerepet játszanak a morál növelésében és fenntartásában.
A CNN azonban a Breaking the Silence vezérigazgatója, Avner Gvarjahu ösztönzésére
úgy mutatta be a videókat, mint az izraeli bosszúállás, és az IDF katonái rosszindulatú természetének általános beismerését.
Ma az izraeli zsidók 92 százaléka ellenzi a palesztin államiságot. Október 7-e után az izraeliek túlnyomó többsége a politikai spektrumon belül elismeri, hogy egy palesztin állam ugyanolyan nagy egzisztenciális fenyegetést jelentene Izraelre nézve, mint Irán nukleáris fegyverprogramja.
Felismerve, hogy nincs belföldi támogatásuk a nagyra becsült programjukhoz, az izraeli anticionisták és a külügyminisztérium összefogtak, hogy megzsarolják a kormányt és a népet, annak érdekében hogy egzisztenciális érdekeik ellenében cselekedjenek. Izrael népe, hadserege és kormánya most választás előtt áll: vagy szembeszállnak ezzel a zsarolási kampánnyal, akár a Biden-kormányzattal való nyílt szakítás árán is, vagy elfogadják országuk pusztulását.
(JNS/Caroline Glick)