MA ÉJFÉL A HATÁRIDŐ! Fizessen elő a Hetekre és induljon a több mint 100 nyereményért. Részletek: hetek.hu/elofizetes
„Ha megnézzük az ENSZ-en belül rothadó antiszemitizmust, (láthatjuk, hogy) Izraelt ellen több határozat született, mint bármely más ország ellen vagy bármely más válság megoldása érdekében, együttvéve” – fogalmazott a politikus.
„Az ENSZ Biztonsági Tanácsában és általában az ENSZ-ben az erkölcsi tisztaság hangját kell képviselnünk, hogy a világ hallja, milyen fontos Izrael mellett kiállni, és én ezt szándékozom tenni.”
Stefanik elmondta, hogy Daniel Patrick Moynihan példáját szeretné követni, aki 1975-ben a világszervezet amerikai nagyköveteként határozottan felszólalt azon közgyűlési határozat ellen, amely szerint „a cionizmus a rasszizmus egy formája”. A határozatot az akkori muszlim és a szovjet szövetséges országok támogatásával fogadták el, de később, 1991-ben visszavonták. A mai napig ez az egyetlen olyan közgyűlési határozat, amelyet később visszavontak.
Stefanikot a legintenzívebben Chris Van Hollen szenátor (D-Md.) kérdezte az izraeli szuverenitásról és a palesztinok jogairól vallott nézeteiről. Stefanik a meghallgatáson nem mondta, hogy szerinte a palesztinoknak joguk van az önrendelkezéshez. Van Hollen érdekes módon arra is kitért, hogy „meglepődött”, amikor a meghallgatás előtt Stefanikkal folytatott négyszemközti találkozóján megtudta, hogy szerinte
„Izraelnek bibliai jog(alapja) van az egész Ciszjordániához”.
Arra a kérdésre, hogy valóban ez a meggyőződése a térség kapcsán, Stefanik azt mondta: „Igen”.
„Teljeskörűen ki akarjuk értékelni az ENSZ összes alügynökségét, és biztosítani akarjuk, hogy minden dollár az amerikai érdekek támogatására menjen” - mondta Stefanik, hozzátéve, hogy: „Egyértelműen úgy gondolom, vannak olyan programok, amelyek nem felelnek meg az ENSZ küldetésének”. Stefanik úgy vélte, hogy az ENSZ palesztin segélyszervezetének, az UNRWA-nak „a lista végén kellene állnia” az amerikai pénzügyi hozzájárulásokban részesülő ügynökségek között. Az UNRWA és a Hamász összefonódásáról ebben és ebben a cikkben számoltunk be.
(JNS)