A csoport kedden gyűlt össze először az Igazságügyminisztérium épületében, ahol Pamela Bondi államügyész fogadta az elnök kabinetjének tagjait. A munkacsoportot Trump még februárban hozta létre, hogy visszaszorítsák a közszférában aktív keresztények elleni növekvő diszkriminációt.
A kormányzati dolgozókat most arra kérik, jelentsék, ha bármiféle keresztényellenes bánásmód éri őket, vagy ehhez hasonló szemtanúivá válnak.
A találkozón több keresztény amerikai osztotta meg személyes történeteit, mondván, hogy hitük miatt igazságtalanul támadták őket. Marco Rubio külügyminiszter is felszólalt az eseményen, és aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy egyes kormányzati dolgozókat megbüntettek, mert nem voltak hajlandóak támogatni bizonyos sokszínűségi és LMBT-kezdeményezéseket. Elmondta, hogy
egyeseket arra kényszerítettek, hogy a tengerentúlon olyan üzeneteket népszerűsítsenek, amelyek ellentétesek vallási meggyőződésükkel, még olyan országokban is, ahol ezek az üzenetek ütköztek a helyi szokásokkal.
„Ahogy áldozataink mai történeteiből kiderül, Biden igazságügyi minisztériuma visszaélt a békés keresztényekkel, és célba vette őket, miközben figyelmen kívül hagyott erőszakos, keresztényellenes bűncselekményeket” - mondta Bondi főügyész.
„Trump elnöknek köszönhetően véget vetettünk ezeknek a visszaéléseknek, és továbbra is szorosan együtt fogunk működni a munkacsoport minden tagjával, hogy megvédjük minden amerikai jogát a szabad beszédhez és istentisztelethez.”
(CN/Hetek)